پرخاشگری


جیغ زدن و عدم حرف شنوی کودک ۳سال و نیمه

سلام من یه دختر ۳سال و نیمه دارم زیاد جیغ می زنه، اصلا حرف گوش نمی کنه به همه چی من گیر میده چرا موهاتو بستی چرا می خندی چرا و.. شروع می کنه به جیغ زدن و گریه کردن. صبح ها که از خواب بیدار میشه همش نق میزنه تا شب نمی دونم باید چکار کنم؟

پرخاشگری، جیغ و داد و کتک کاری کودک

فرزندان ما آنچه ما می خواهیم نمی شوند بلکه آن چه که واقعا هستیم، می شوند. پس به هیچ عنوان او را کتک نزنید. والدین الگوی فراگیری هر رفتاری برای کودک اند. کودک باید توانایی کنترل خشم را در والدین خود ببیند تا بتواند خود نیز این رفتار خود کنترلی را بیاموزد. تنبیه و دعواهای شدید رفتار غلط را تثبیت می کنند.

کتک زدن بقیه توسط کودک دو و نیم ساله

سلام اقای دکتر من یه گل پسر ۲ سال و ۵ ماه دارم نمیدونم چرا اگر عصبانی بشه بچه های دیگه را میزنه با اینکه من و پدرش اصلا تا به حال تنبیهش نکردیم.

دست بزن کودک 2 سال و۸ ماه

سلام آقای دکتر پسر من ۲سال و۸ ماهشه هم حرف بد یاد گرفته وهم دست بزن داره مخصوصا خواهرش که ۱۳سالشه یه دفعه وبی هوا بی مورد میاد میزنه ما هم نمیدونم در مقابلش چه کاری انجام بدیم؟

آزار فرزند بزرگ نسبت به فرزند کوچک

سلام آقای دکتر پسر 6ساله ای دارم ک خیلی خواهر 18ماهش رو اذیت میکنه. میگه جیغ میزنه خوشم میاد. هر چه بی اعتنایی میکنم بیشتر اذیت میکنه لطفا راهنماییم کنید.

دعوا کردن کودک 6ساله با برادرش

سلام پسر ۶ساله دارم کلاس اوله. با برادر کوچکش سر اسباب بازی و وسایلاش خیلی دعوا میکنه. وحاضر نیست وسایلشو به کسی حتی دوستاش بده. او به شدت علاقه به تلوزیون داره و حتی به بازی با دوستاش و حتی پارک رفتن هم ترجیح میده. و زمانی که بیرون کاری واجب داریم و ساعت کارتون نگاه کردنشه با گریه میاد.

عوامل تهدید کننده رشد کودک

جنبه های مختلف رشد را 5 عامل تهدید می کند: 1- اولین عامل نظافت است. 2- دومین عامل نظم است. 3- سومین عامل، تربیت است. 4- چهارمین عامل آموزش است. 5- پنجمین عامل رفاه است.

بی احترامی کودک 8ساله

سلام آقای دکتر پسر 8 ساله ای هست که حدود یک سال هست خیلی بی احترامی به پدر و مادرش می کنه و حرف شنویش هم کم شده... بیشتر رفتار نوجوان های گستاخ رو داره... و فوق العاده هم حساس هست.... یعنی با کوچکترین حرفی واکنش منفی نشون میده! اما در بیرون منزل همه ازش خرسند هستن. کادر مدرسه هم رضایت دارن از عملکردش. بسیار هم اکتیو و پرشور و هیجانه!

پرخاشگری کودک دوساله

سلام خسته نباشید پسری دوسال و چهار ماهه دارم بسیار پر انرژی و فضول شبها تا دیر وقت بیداره و متاسفانه ب محض دراز کشیدن من و پدرش شروع ب اذیت کردن دندون بردن و کشیدن موهای ما میکنه خودشم میگه ک میخوام کار بد بکنم و واقعا ما اذیت میشیم تا حد امکان تحمل میکنیم اما گاهی شوهرم و متاسفانه خودم دیگه صبرمون تموم میشه و دعواش میکنیم یا کتک میزنیم اما انگار اصلا فایده نداره بیشتر وقتا با گریه خوابش میبره و من واقعا از این مساله ناراحتم لطفا کمکمون کنید.

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

متولی آموزش کودکان در ایران کیست؟
ادامه مطلب