بازی


علاقه به کشتی کودک5ساله

باسلام پسرم ۵ سالشه به کشتی علاقه داره هم با باباش وهم بامن کشتی میگیره یه بار هم کشتی کج دیده اداشونو در میاره تو این سن طبیعیه به آدمک های کشتی هم علاقه داره منظورم اسباب بازییه

بازی با کشو لباس

سلام اقای دکتر دختر سه ساله و ده ماهه و پسر یکسالو پنج ماهه من خیلی دوست دارن کشو کمد رو باز کنن ولباسها رو بریزن بیرون ایا من ازادی عمل بهشون بدم ،در ضمن چطوری نظمو بهشون اموزش بدم؟

احترام به حس مالکیت کودک

پدر و مادر نباید کودک را تحت فشار بگذارند یا او را به خاطر سخاوت نداشتن سرزنش کنند. وقتی کودک هنوز معنی سخاوت را نمی داند و برای آن آمادگی ندارد از این سرزنش جز تحقیر کودک و درهم شکستن اعتماد به نفس او چه سودی عاید می شود؟

شکستن اسباب بازی

"کنجکاوی" مهمترین عامل شکستن اسباب بازی توسط کودکان، ميباشد. کودکانی که از هوش طبیعی و بالاتری برخوردارند، به دلیل کنجکاوی دست به تخریب می زنند.

تشویق به مبارزه در کودکان+فیلم

تشویق به مبارزه یکی از توصیه های تربیتی در لسان دین مبین اسلام است. مبارزه یعنی تلاش پُر نیرو در مقابل یک مانع یا یک دشمن. این مبارزه می تواند روحیه ی شجاعت، قوت روحی و کرامت انسانی را در کودکان تقویت کند.

تنها بازی نکردن کودک 2و نیم ساله

سلام آقای دکتر، پسر من ۲ سال و نیم هست و اصلا حاضر نیست تنها بازی کنه و من باید همیشه پیشش باشم ، باید چه کنم که کمی هم تنهایی بازی کنه؟

دختر3سالم تنهایی بازی نمیکند.

من دختر سه ساله ای دارم که اصلا دوست نداره به تنها یی بازی کنه و تا وقتی در خانه هستیم از من یا پدرش میخواد که باهاش بازی کنیم حتی بازی مثل پازل که خودشم می تونه تنهایی انجام بده به همین دلیل من و پدرش وقت اختصاصی برای استراحت و کارهای شخصی برای خودمون خیلی کم پیدا میکنیم ,و کلا محیط بیرون رو به خونه ترجیح میده به خصوص پارک میخواستم بدونم کودک سه ساله باید به تنهاییم بازی کنه یا نه وظیفه مادر و پدر هست که همیشه سرگرمش کنن و اینکه در مقابل این رفتار دخترم چه واکنشی داشته باشیم با تشکر وسپاس فراوان.

بازی با کودک 4ساله

سلام، استاد من پدر یک پسر چهار ساله خیلی شیطون هستم ، خیلی انرژی داره ،دائم در حال جنب و جوش، و بهانه هم میگیره، من برای اینکه انرژیش تخلیه بشه بازیهای فیزیکی مثل کشتی گرفتن و دنبال هم دویدن و حتی از سر و کول هم بالا میریم، آیا این کارها مضره؟

بازی با وسایل خانه

من یه پسر یک سال و نیمه دارم که اصلا با اسباب بازیهاش بازی نمیکنه فقط با وسایل خونه.

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

ثروت بیشتر، فرزند کمتر!
ادامه مطلب