تربیت دینی


مراقبت و عبادت ویژه قبل از فرزندآوری

انسان کمی که احساس کرد یک جلایی در دل و وجودش هست، برای بچه دار شدن می تواند اقدام کند. این کار، مراقب و عبادت ویژه قبل از اقدام برای بچه دار شدن است.

اثر کسب و کار حلال بر تربیت فرزند

چگونگی گرایش بچه های ما نسبت به اطاعت از والدین و نسبت به اطاعت از خدا به تغذیه شان مرتبط است. لقمه حرام در زندگی هم هنگام انعقاد نطفه اثر منفی می گذارد، هم در دوران بارداری اثر منفی می گذارد و هم در دوران شیردهی.

برداشت هایی از روش تربیتی حضرت زهرا در تربیت فرزند

وقتی که زندگی حضرت زهرا(س) را درعرصه ی تربیت فرزندانشان نگاه می کنیم، می بینیم که توجه حضرت به حواسّ فرزندان خیلی برجسته است شاید بپرسید حواسّ یعنی چه؟

مهمترین عوامل مؤثر در تربیت و تعادل روحی فرزند

تعادل روحی و روانی به عوامل زیادی ربط پیدا می‌کند اما دو تا از کلیدی‌ترین عوامل تعادل روحی فرزندان در خانواده عبارتند از اینکه: «رابطه پدر با مادر از سر محبت و رحمت باشد» و «رابطه مادر با پدر سرشار از تواضع و احترام باشد».

تاثیر اذکار برکودکان

تاثیر اذکار بر کودک حدیث شریفی است در «من لا یحضره الفقیه» از امام صادق و امام باقر(علیهم السلام) نقل شده است، می فرمایند : ((فرزندتان به سه سالگی که رسید، به او مفهوم لاإله الا الله یاد دهید، زمانی که بچه سه ساله شد، با ذکر لاإله إلا الله اشنا می شود، با مفهومی به نام خدا آشنا می شود حتی به اندازه ی تکرار زبانی او.))

اولویت نقش همسری بر مادری

وظیفه مادری با اجر زیادی همراه است ولی تفاوت آن با همسری آن است که ایفای نقش مادری پس از تولد فرزند واجب نیست و مادر می تواند حضانت و ارتباط عاطفی و تربیتی با کودک را بر عهده نگیرد، اما ایفای نقش همسری برای زن پس از ازدواج لازم است.

استفاده از دعای عرفه در تقویت شکر گذاری در فرزندان

خوب است در این روز همراه با فرزندانمان در دعا شرکت کنیم اما قبل از شرکت در مراسم و استفاده از برکت حضور در جمع، بسیار خوب است اگر مضامین این دعا را درحد فهم و سنشان به زبان فارسی برایشان با استفاده از احساس قوی و با شادی بیان کنیم و از تمرینات عملی هم در تقویت شکر گذاری غافل نشویم.

نماز دختر ده ساله

دختر ده ساله ای دارم که شش ماه هست به تکلیف رسیده‌است ولی برای مسأله نماز وهمچنین حجاب باهاش مشکل دارم مثلا بعضی وقتها فکر میکنم الکی بهم میگه نمازم راخوندم نمیدونم حساس بشم وبهش بگم کی خوندی وسوال جوابش کنم یا بگذرم نمیخوام ازحالا نماز قضا داشته باشه ویا روی مسأله نماز بی تفاوت باشه باید هی ازش بپرسم خوندی یانه چه بسا بعضی وقتها که ازش نپرسم قضا هم بشه

خاواده آسمانی 7

به دست آوردن دل زن احساسات او را بر می انگیزاند و صمیمیت ایجاد میکند . احترام به زن و حرمت داری از او احترام خود مرد راچندین برابر میکند .

نماز خواندن پسر نه ساله

بنده پسر نه ساله ای دارم که علاقمندم ایشون نمازهای یومیه شون رو منظم بخونن.ایشون هم به نماز خوندن علاقه نشون دادن.بارها و بارها موقع نماز خواندن من و پدرشون پیش ما ایستادن و نماز خوندن.و بارها اصرار داشتن که برای نماز صبح بیدارشون کنیم،خیلی هم مشتاقانه بیدار شدن. اما دوست دارم برنامه ریزی شده و اصولی به ایشون آموزش بدیم که نماز بخونن. از نظر شما از این سن کار درستیه و ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه

نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

حتما بخوانید!!

چند بچه با یک بلیط(بیش فعالی کودکان_قسمت سوم)
ادامه مطلب