ایجاد نظم و قانون پذیری


موارد نادیده گرفتن نظم و انظباط

هنگامی که مطمئن نیستید چه کسی خطاکار است: بیشتر خردسالان چیزی از مخفی کاری نمی دانند و شما به سهولت حدس می زنید که در نبودتان چه اتفاقی افتاده و چه کسی مرتکب اشتباه شده است. ولی اگر مطمئن نباشید، امکان دارد کودک را به علت کاری که انجام نداده، تنبیه کنید و تکرار این مسئله او را به سمت دروغگویی سوق می دهد.

بیدار کردن کودک هنگام صبح

جملاتی همچون: «چرا هنوز تو رختخوابی؟ مگر ناخوشی؟ چیزی آزارت می­دهد؟ دل درد داری؟ سردرد داری؟ بگذار زبانت را ببینم؟» به کودک پیشنهاد می­کنند که برای دریافت مراقبت و توجه محبت آمیز خودش را به مریضی بزند.

«کثیفی خوب است.»: چرا کودکان باید در معرض میکروب ها قرار گیرند؟!

در این کتاب درباره ی مزایای میکروب ها برای سیستم ایمنی در حال توسعه کودکان صحبت شده است، اگر چیزی در خانه روی زمین افتاد، باز هم می توان اجازه داد کودک آن را بخورد...

عوامل تهدید کننده رشد کودک

جنبه های مختلف رشد را 5 عامل تهدید می کند: 1- اولین عامل نظافت است. 2- دومین عامل نظم است. 3- سومین عامل، تربیت است. 4- چهارمین عامل آموزش است. 5- پنجمین عامل رفاه است.

بی نظمی و حرف گوش نکردن کودک 4ساله

سلام من دختر 4/5 ساله دارم اصلا به حرفم گوش نمیده بهش چیزی میگم تو چشمام نگاه میکنه انجام نمیده. تمام وسایلش همیشه پخش وسط خونه یا گم میکنه. چکار کنم؟

قانون پذیری در کودکان (قسمت دوم)

با تمام تلاش والدین در قانون پذیر کردن والدین گاه باز هم با کودک خود به مشکل بر می خورند. در این مواقع باید چه برخوردی با کودک خود داشت؟

قانون پذیری درکودکان (قسمت اول)

وقتی کودکی قانون مند می خواهید. شاید فرزند شما نیز مانند بسیاری از بچه ها، کودک بی نظمی است. برای رفع این مشکل باید چند نکته را رعایت کنید...

حساسیت بالای کودک 4ساله به نظافت

سلام دختر چهار ساله من مدام دنبال بهونه است تا گريه كنه. موقع رفتن دستشويي كه بايد خيلي بشورمش تا گريه نكنه و ناراحت نشه. يا حتما بايد بعد دستشویی خودشو با حوله خشك كنه. تو مهموني يا مسافرت كه ممكنه در دسترس نباشه خيلي عاجزم كرده يا حتما" بايد دستاشو با صابون بشوره گاهی بقدری عصبانیم میکنه که میزنمش؟

یاد دادن نظم به کودک

پرسش و پاسخ تربیتی (برگرفته از کتاب نسیم مهر، نوشته استاد دهنوی)

  • 1
ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

لذت بردن کودک از به دهان بردن اشیا
ادامه مطلب