فرزندآوری


کسب آگاهی؛ قدم اول در تربیت فرزند

قدم اول در جریان تربیت فرزند، کسب آگاهی است. این آگاهی هم هرچه بیشتر باشد، بهتر است و وقتی که آدم یک سرمایه ی ارزشمند داشته باشد، آگاهی هم مهمتر می شود. فرزند از آن کالاها و سرمایه های بسیار بسیار ارزشمند است که نیاز به مراقبت، آگاهی و دانش ویژه دارد.

آمادگی فرزند دوم برای تولد فرزند اول

قبل از تولد فرزند دوم، تمام مزایا و محاسن ورود نوزاد را برای فرزندتان بگویید. اثرات مثبت برادر و خواهر داشتن و اثرات منفی تنهایی را به او گوشزد کنید تا حساسیت او از بین برود.

کی بچه دار شوم؟

چند اتفاق باید بیافتد از لحاظ آمادگی که انسان متقاعد شود که الان زمان بچه دار شدن هست. اگر این ها انجام شد، هر چه زودتر بهتر. اگر رخ ندهد ده سال از ازدواج گذشته باشد باید باز هم بهتر است صبر کنید، سال یازدهم بچه دار شوید. پس زمان مشخص ندارد.

مانع فرهنگی بر سر راه فرزندآوری + فیلم

متاسفانه جامعه ی امروز ایران دچار عرف های غیر منطقی شده است که یکی از عوامل بی رغبتی مادران این سرزمین برای فرزندآوری است. مثلا توقع این که بچه ها همیشه زیبا و شیک لباس بپوشند درحالی که استرس و اصرار بر این قضیه مانع رشد و تحرک کودکان است...

انگیزه های مثبت فرزندآوری

انگیزه های مثبت داشتن فرزند چیست؟ چه چیزهای قلباً انسان را متقاعد می کند که بچه بیاورد و فرزند داشته باشد؟!

بهترین فاصله سنی بین بچه دو بچه

با سلام خدمت آقای دکتر بهترین اختلاف سن بین دو بچه چند ساله. من الان ی پسر 4 ساله شیطون دارم و از داشتن بچه دوم واقعا اضطراب دارم.

هدیه دادن به فرزند دوم در حضور فرزند اول

بعد از تولد بچه دوم با وجود حساسیت های بچه اول، اگر کسی بخواهد برای بچه‌ی دوم هدیه ببرد آیا باید در خفا این کادو را بدهد که بچه اولی متوجه نشود یا عادی برخورد بکند و روبرو بدهد؟

چرا و چه زمانی بچه دار شویم؟

استاد عباسی -برنامه گلبرگ

تک فرزندی

پرسش و پاسخ تربیتی (برگرفته از کتاب نسیم مهر، نوشته استاد دهنوی)

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

حتما بخوانید!!

خانواده آسمانی 1
ادامه مطلب