طب سنتی و خانواده


افزایش هوش جنین در بارداری

اگر کودک باهوشی می خواهید می بایست تغذیه مناسب را پس از سه هفته بعد از لقاح شروع کنید. چرا که زمانی است که مغز جنین شروع به رشد میکند. شما می بایست تغذیه با مواد مغذی را از این هفته شروع کنید.

درمان بیش فعالی در طب سنتی

به هر حال بیش‎فعالی بیشترین زمینه‎اش خشکی است، یک بچه‎ی بیش فعال خشک که بیش فعالیش ناشی از شدت گرمی است، موهای سیخی دارد و خوابش کم است، تمایل خوراکی‎اش به سوی ترشی‎هاست، ترش‎مزه‎ها و گس مزه‎ها را دوست دارد و کم اشتها هست...

شب ادراری ودرمان آن در طب سنتی

شب ادراری کودکان دلایل شب‌ ادراری عبارتند از: عدم تعادل فعالیت‌ های هورمونی، عفونت مجرای ادراری، استرس، یبوست حاد، آپنه و یا تنگی نفس در خواب، دیابت، تکرر ادرار. همه این عوامل باعث ایجاد شب ادراری کودک و یا حتی بزرگسالان می‌شود. که گاهی با تغییر رنگ ادرار، سوزش ادرار، خارش و التهاب در دستگاه تناسلی و درد در هنگام تخلیه ادرار همراه است. نگاه طب سنتی به شب ادراری کودکان چیست؟ این بیماری نشانه از سرد بودن مجاری ادراری بالاخص بیضه ها است .

درمان دل پیچه شیرخوار

✅ یکی از بهترین تدابیر این است که مادر، طفل را روی شکم یا پای خود بخواباند به طوری که روی شکم یا ران مادر قرارگیرد و آهسته آهسته کودک را تکان بدهد. ✅ در کیسه ای آب گرم، روغن زیتون وکمی نمک را مخلوط کرده و بر شکم کودک بگذارید...

  • 1
ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

ریشه های رفتارهای غلط در کودکان(قسمت دوم)
ادامه مطلب