خانواده


زنان بر لبه تیغ؛ مادر بودن یا شاغل بودن؟

شاغل بودن مادر به تنهایی، مطلقا مخرب یا سازنده نیست بلکه عوامل متعددی در پیرامون با آن می‌تواند تاثیرگذار باشد و این وضعیت را تبدیل به وضعیتی نامطلوب یا حتی مطلوب کند.

مادر حرفه ای از گریه کودک مضطرب نمی شود

به نفع فرزند شماست که مادر، راحت و خوشحال باشند زیرا کودک همان حس را دریافت می کند ولی اگر مادر نگران و مضطرب باشد، همان احساس و علایم نگرانی و اضطراب در فرزندش نیز به وجود می آید که بی شک در سرنوشت نوزاد و شکل گیری شخصیت او نقش مخربی خواهد داشت.

بازگشت پدر به خانه

وقتی پدر هنگام غروب به خانه باز می­گردد، احتیاج به یک دوره انتقالی آرام از درخواست­های دنیای بیرون به درخواست­های خانواده­اش دارد.

کسب آگاهی؛ قدم اول در تربیت فرزند

قدم اول در جریان تربیت فرزند، کسب آگاهی است. این آگاهی هم هرچه بیشتر باشد، بهتر است و وقتی که آدم یک سرمایه ی ارزشمند داشته باشد، آگاهی هم مهمتر می شود. فرزند از آن کالاها و سرمایه های بسیار بسیار ارزشمند است که نیاز به مراقبت، آگاهی و دانش ویژه دارد.

تصاویر و ویدئوهای فرزندان: هرچه کمتر، بهتر!

تصاویر و ویدئوهای فرزندان: هرچه کمتر، بهتر!

آمادگی فرزند دوم برای تولد فرزند اول

قبل از تولد فرزند دوم، تمام مزایا و محاسن ورود نوزاد را برای فرزندتان بگویید. اثرات مثبت برادر و خواهر داشتن و اثرات منفی تنهایی را به او گوشزد کنید تا حساسیت او از بین برود.

کی بچه دار شوم؟

چند اتفاق باید بیافتد از لحاظ آمادگی که انسان متقاعد شود که الان زمان بچه دار شدن هست. اگر این ها انجام شد، هر چه زودتر بهتر. اگر رخ ندهد ده سال از ازدواج گذشته باشد باید باز هم بهتر است صبر کنید، سال یازدهم بچه دار شوید. پس زمان مشخص ندارد.

اولویت نقش همسری بر مادری

وظیفه مادری با اجر زیادی همراه است ولی تفاوت آن با همسری آن است که ایفای نقش مادری پس از تولد فرزند واجب نیست و مادر می تواند حضانت و ارتباط عاطفی و تربیتی با کودک را بر عهده نگیرد، اما ایفای نقش همسری برای زن پس از ازدواج لازم است.

تربیت فرزند، شغل اول زن

شغل اوّل زن تربیت فرزند است. نمیگوئیم شغل دیگر نداشته باشد، اسلام مانع نیست، اما اوّلین و اساسی‌ترین و پراهمیت‌ترین شغل زن، مادری است. (امام خامنه ای (مد ظله العالی))

بهترین فاصله سنی بین بچه دو بچه

با سلام خدمت آقای دکتر بهترین اختلاف سن بین دو بچه چند ساله. من الان ی پسر 4 ساله شیطون دارم و از داشتن بچه دوم واقعا اضطراب دارم.

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

حتما بخوانید!!

با خلوت کردن بچه ها و توجه به نقاط خصوصی بدن یکدیگر چه کنیم؟
ادامه مطلب