کودک1


شستشو، نظافت و حمام کودک

شستن دست و صورت، استحمام، مسواک زدن، کوتاه کردن ناخن ها و شانه کردن موها هم مانند پوشیدن و درآوردن لباس جز کارهای روزمره زندگی هستند. بیشتر کودکان آب را دوست دارند و برای شالاپ یا شولوپ در دستشویی یا حمام نیاز به تشویق ندارند بنابراین جز نظارت و کمک، فقط باید این کارها را بارها و بارها به آنان یادآوری نمایید. زیرا وقتی کودکان مسواک نمی زنند یا دست و صورتشان را نمی شویند، به این دلیل نیست که از پاکیزگی خوششان نمی ­آید یا به نظافت اهمیتی نمی دهند بلکه علت آن فراموش کردن این قبیل مسایل است یعنی از یاد می برند که باید دست و صورتشان را بشویند.

مشکل در املانویسی و خواندن در دوران ابتدایی

تمرین هایی برای تقویت املا: از کلمات مهم هر درس به کمک دانش اموز کارتهایی تهیه شود. به این صورت که هر کلمه در کارتی به ابعاد 5 در 10 نوشته و روی دیوار نصب شود. دانش اموز در طول روز هر وقت به این کلمات نگاه می کند روی هوا با انگشت بنویسد.

سه اصل مهم در روانشناسی رشد

اگر مراحل رشد را مطالعه كنید و آگاهيتان را زياد كنید، انتظار برخی رفتارها را از فرزندتان دارید. اگر فرزندتان رفتاری را از خود نشان می دهد، مقتضاي سني وی اين است، آسيب ها و خطرهای مخصوص سن خود را دارد و کارهای خاصی برای پيشگيري هايش وجود دارد.

با کودکی که در مدرسه عمدا پاسخ نمی دهد، چه کنیم؟

دوستی پرسیدند: «بچه­ ی من در مدرسه، عملکرد خوبی نداره ...»:

لذت بردن کودک از به دهان بردن اشیا

وقتی کودک با خبر می ­شود که از دهانش لذت فوق العاده ­ ای به دست می­ اید، هر چیزی را که پیدا می ­کند، به دهانش می ­برد.

شب ادراری و بی اختیاری مدفوع در کودکان

شب ادراری (خیس کردن) معمولا نشانگر ناراحتی احساسی به حساب می ­آید؛ تنها 5 درصد از شب ادراری کودکان به علل عضوی مربوط می ­شوند، که برای درمان این عده­ ی قلیل بایستی به پزشک مراجعه کرد.

جیغ زدن و عدم حرف شنوی کودک ۳سال و نیمه

سلام من یه دختر ۳سال و نیمه دارم زیاد جیغ می زنه، اصلا حرف گوش نمی کنه به همه چی من گیر میده چرا موهاتو بستی چرا می خندی چرا و.. شروع می کنه به جیغ زدن و گریه کردن. صبح ها که از خواب بیدار میشه همش نق میزنه تا شب نمی دونم باید چکار کنم؟

بهانه گیری و نق زدن کودک

بچه من خیلی نق میزنه. هم درحال ناله زدنه و کلافم کرده چیکارکنم؟

پرتحرکی و پرحرفی در کلاس اول

سلام اقاى دكتر دخترم كلاس اوله معلمش شاكيه كه به حرفش گوش نميده وبدون أجازه جاشو تو كلاس عوض ميكنه كلا تو خونه هم خيلى حرف ميزنه پر جنب و جوشه اصلا نميونه يه جا بشينه يا وايسه مدام بالا و پايين ميپره لطفا راهنمايي بفرماييد؟

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

موارد نادیده گرفتن نظم و انظباط
ادامه مطلب