ویژگیهای کودک


مشاوره، با اتلاف وقت کودکم و پافشاری بر خواسته هایش چه کنم؟

یک دختر هفت ساله دارم که ایشان در کارهایشان خیلی وقت تلف می کنند یعنی یک کار شخصی بخواهد انجام دهد، اینقدر ارام آرام این کار را انجام می دهد که دیگر حوصله ی آدم سر می رود ... یک سوال دیگری که داشتم این که چیزی که از ما می خواهد، خیلی روی آن اصرار می کند یعنی حتماً باید انجامش دهیم ... چه واکنشی انجام دهم ؟

جیغ زدن و عدم حرف شنوی کودک ۳سال و نیمه

سلام من یه دختر ۳سال و نیمه دارم زیاد جیغ می زنه، اصلا حرف گوش نمی کنه به همه چی من گیر میده چرا موهاتو بستی چرا می خندی چرا و.. شروع می کنه به جیغ زدن و گریه کردن. صبح ها که از خواب بیدار میشه همش نق میزنه تا شب نمی دونم باید چکار کنم؟

بهانه گیری و نق زدن کودک

بچه من خیلی نق میزنه. هم درحال ناله زدنه و کلافم کرده چیکارکنم؟

پرخاشگری، جیغ و داد و کتک کاری کودک

فرزندان ما آنچه ما می خواهیم نمی شوند بلکه آن چه که واقعا هستیم، می شوند. پس به هیچ عنوان او را کتک نزنید. والدین الگوی فراگیری هر رفتاری برای کودک اند. کودک باید توانایی کنترل خشم را در والدین خود ببیند تا بتواند خود نیز این رفتار خود کنترلی را بیاموزد. تنبیه و دعواهای شدید رفتار غلط را تثبیت می کنند.

پرتحرکی و پرحرفی در کلاس اول

سلام اقاى دكتر دخترم كلاس اوله معلمش شاكيه كه به حرفش گوش نميده وبدون أجازه جاشو تو كلاس عوض ميكنه كلا تو خونه هم خيلى حرف ميزنه پر جنب و جوشه اصلا نميونه يه جا بشينه يا وايسه مدام بالا و پايين ميپره لطفا راهنمايي بفرماييد؟

کتک زدن بقیه توسط کودک دو و نیم ساله

سلام اقای دکتر من یه گل پسر ۲ سال و ۵ ماه دارم نمیدونم چرا اگر عصبانی بشه بچه های دیگه را میزنه با اینکه من و پدرش اصلا تا به حال تنبیهش نکردیم.

دست بزن کودک 2 سال و۸ ماه

سلام آقای دکتر پسر من ۲سال و۸ ماهشه هم حرف بد یاد گرفته وهم دست بزن داره مخصوصا خواهرش که ۱۳سالشه یه دفعه وبی هوا بی مورد میاد میزنه ما هم نمیدونم در مقابلش چه کاری انجام بدیم؟

گریه برای رسیدن به هر خواسته ای

پسر من ۲ سال و۸ ماهشه هرچیزی که میخواد بهش برسه با گریه بیان میکنه به نظر شما راهکار چیه؟

مسئولیت ناپذیری

بچه اي که دائم به مادرمی گوید «این و بیار یا اونو بده» یعنی نمی خواهد مسئولیت بپذیرد، حال اگر مادر هرچه او می خواهد بدهد، باعث مسئولیت ناپذیر بارآمدن فرزندش می شود.

دعوا کردن کودک 6ساله با برادرش

سلام پسر ۶ساله دارم کلاس اوله. با برادر کوچکش سر اسباب بازی و وسایلاش خیلی دعوا میکنه. وحاضر نیست وسایلشو به کسی حتی دوستاش بده. او به شدت علاقه به تلوزیون داره و حتی به بازی با دوستاش و حتی پارک رفتن هم ترجیح میده. و زمانی که بیرون کاری واجب داریم و ساعت کارتون نگاه کردنشه با گریه میاد.

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

سوالات کودک درباره خدا
ادامه مطلب