ویژگیهای کودک


علاقه به داستان کربلا

با سلام اقای دکتر پسر من سه سالشه به شدت به داستان کربلا علاقه داره و مرتب میپرسه و میگه تعریف کن و تلوزیون دیده مرتب ی چوب میگیره دستش و میگه من میخوام دشمنا رو بکشم. میترسم روحیه جنگجویی پیدا کنه؟

بی نظمی و حرف گوش نکردن کودک 4ساله

سلام من دختر 4/5 ساله دارم اصلا به حرفم گوش نمیده بهش چیزی میگم تو چشمام نگاه میکنه انجام نمیده. تمام وسایلش همیشه پخش وسط خونه یا گم میکنه. چکار کنم؟

خستگی ناپذیری کودک 4ساله

سلام آقای دکتر من یه دختر 4ساله دارم هرچی باهاش بازی میکنم خسته نمیشه ولی ما خیلی خسته میشیم باید چیکار کنیم ؟

دزدی در کودکان(قسمت اول)

چرا کودک ما دزدی می کند؟ آیا اصلاً می توان به بچه ها برچسب «دزد» زد؟ کودکان چه زمانی حریم مالکیت دیگران را به رسمیت می شناسند؟ با بچه هایی که خیلی راحت، چیزهای اطرافشان را برای خودشان برمی دارند، چگونه رفتار کنیم؟ آیا برای این مشکل، راه حلی وجود دارد؟

اضطراب جدایی زیاد بعد از شیر گرفته شدن کودک

سلام و خسته نباشید ببخشید دختر من 1 سال و 10 ماهش رو تمام کرده ولی جدیدا خیلی بهم وابسته شده و اگر بخوام برم دستام رو بشورم و برگرده نبینم گریه میکنه قبلا اینطور نبود با اینکه من برای بازی کردن و بازی با غذا و ریختن وسیله های کابینتو کمد آزادش گذاشتم ولی چند وقته اضطراب جدایی از من روداره و نمیدونم چکار کنم خیلی دوست دارم این اضطراب رو از دست بده ناگفته نمونه جدیدا هم از شیر گرفتمش و چون غذا نمیخورد و فقط شیر میخورد یک دفعه ازش گرفتم و میدونم اشتباه بوده و واقعا پشیمونم . و موقع آشپزی باید بغلم باشه تورا خدا راهنماییم کنید.

ترس از آب و استخر کودک سه ساله

سلام آقاي دكتر پسر من ٣ سالشه از آب ميترسه و تو استخر نميره باباش هم همينجوره اما جلوش نگفتيم همينجوري خودش ميترسه. به هر كس هم ميگيم ميگه تا بچه هست بايد ترسش ريخته بشه و گرنه اين ترس باهاش بزرگ ميشه ميشه لطفا راهنمايي كنيد.

ترس زیاد کودک 7ساله

باسلام اقای دکتر پسرم 7 سالشه خیلی ترسو است به تنهایی تو اتاقش بازی نمی کنه، دستشویی نمیره حتی براش توضیح دادم ونشونش دادم که هر چی تو روز هست همون هم شبها هم هست بهش گفتم منو بابا پیشتیم ولی اصلا فایده نداره چجوری باهاش برخورد کنیم که ترسش کم شه؟

انزوای کودک 3و نیم ساله

ببخشید دختر من ۳سال و ۴ ماهشه .و اصلا با بچه ها بازی نمی که و خودشم تنهایی بازی نمی کنه فقط با من و پدرش بازی می کنه با بچه ها ارتباط خوبی نداره چیکارش کنم. احتیاجی هست مهد بذارمش؟

تنها بازی نکردن کودک 2و نیم ساله

سلام آقای دکتر، پسر من ۲ سال و نیم هست و اصلا حاضر نیست تنها بازی کنه و من باید همیشه پیشش باشم ، باید چه کنم که کمی هم تنهایی بازی کنه؟

دختر3سالم تنهایی بازی نمیکند.

من دختر سه ساله ای دارم که اصلا دوست نداره به تنها یی بازی کنه و تا وقتی در خانه هستیم از من یا پدرش میخواد که باهاش بازی کنیم حتی بازی مثل پازل که خودشم می تونه تنهایی انجام بده به همین دلیل من و پدرش وقت اختصاصی برای استراحت و کارهای شخصی برای خودمون خیلی کم پیدا میکنیم ,و کلا محیط بیرون رو به خونه ترجیح میده به خصوص پارک میخواستم بدونم کودک سه ساله باید به تنهاییم بازی کنه یا نه وظیفه مادر و پدر هست که همیشه سرگرمش کنن و اینکه در مقابل این رفتار دخترم چه واکنشی داشته باشیم با تشکر وسپاس فراوان.

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

موبایل و نرم افزارهای اجتماعی
ادامه مطلب