ویژگیهای کودک


حسودان کوچک (قسمت سوم)

مهم ترین اقدام برای درمان حسادت، ریشه یابی و یافتن علت های آن است، روش های درمان نیز باید با توجه به علت حسادت به کار گرفته شود.

تنبل نگو، بلا بگو!(قسمت اول)

اگر کودک شما با هر بهانه ممکن، از مسئولیت هایی که به او سپرده اید، شانه خالی می کند، بیشتر وقت ها دستوراتتان را از یاد می برد و معمولاً انتظار دارد دیگران و به ویژه شما وظایف او را انجام دهید، شما دارنده یک کودک با نشان تنبلی هستید!

برقراری ارتباط با دیگر بچه ها در 2و نیم سالگی

پسرم دو سال ونیم...نمی تونه با بچه ها ارتباط برقرارکنه...بچه ها هل میده...یا وسایل ازدستشون میگیره...به نظر شما چکار کنم...???

حسودان کوچک (قسمت دوم)

چرا بچه ها حسود می شوند؟ قبل و بیش از همه باید منشأ و محرک حسد را در خانه و خانواده و در روابط شخصی و اجتماعی کودک جست و جو کرد. رفتار پدران و مادران و معلمان و مربیان، نقش مهمی در ریشه دواندن حسد در کودکان ایفا می کند.

برداشتن وسایل دیگران

من یه پسر کوچولو دارم پسر خوبیه ولی یه مشکلی دارم وقتی از خونه ی عمش برمیگشتیم دیدم از اسباب بازی بچه ها یکی رو برداشته گذاشته تو جیبش وقتی متوجه شدیم من دعواش کردم ولی باباش نذاشت تنبیه کنم و باهاش حرف زد وقول گرفت دیگه از این کارا نکنه .اما بازم تکرار کرد...

التماس دوست برای بازی

سلام دختر چهار ساله من با دختر همسايه كه مياد خونمون هميشه التماسش ميكنه كه نره خونشون و باهاش بمونه بازي كنه اون هم هر موقعه شرايط بازي بر وفق مرادش نباشه قهر ميكنه و ميخواد بره دخترم هم التماس كه نرو و اون اسباب بازي رو رو در اختيارش ميذاره و مرتب اين جمله رو كه تو باهام قهر نيستي رو تكرار ميكنه و رضايتشو جلب ميكنه حتي به گريه ميافته لطفا راهنمايي بفرماييد

پرخاشگری و کنجکاوی

پسر 2سال و نیمه دارم گاهی وقتها هر چی بهش میگم دقیقا بر عکسشو جواب میده مثلا میگم دست نزن میشکنه میگه نمیشکنه تقریبا لحن عصبانی داره . وقتی که لج میکنه یا من دعواش میکنم باهر یدونه حرفش یدونه ام منو میزنه ...

وابستگی و پرت کردن کودک21 ماهه

سلام من یه پسر 21 ماهه دارم. خودم پیششم به خاطر این که خودم بزرگش کنم نرفتم سرکار.متاسفانه پسرم می ترسه و نمیره و گریه می کنه چسبیده بهم. بعلاوه هر چی دستش باشه پرت می کنه حتی سنگ و آسیب میزنه به افراد.

حسودان کوچک(قسمت اول)

درباره حسادت کودکان، ابتدا شناخت و درمان این نوع واکنش در آن ها دارای اهمیت است؛ چراکه افزون بر ایجاد عصبانیت، تنفر و احساس خود کم بینی در آن ها باعث می شود در سنین بالاتر، شخص به دلیل این اخلاق ناپسند در محیط اجتماع تنها بماند.

100 نکته از روانشناسی دوقلوها(قسمت چهارم)

داشتن فرزندان دوقلو و سه قلو یک موهبت از جانب خداوند است، اما ممکن است ابتدا وقتی صاحب فرزند دوقلو شدید کمی‌دچار ترس شوید و تصور کنید که نگهداری و تأمین نیازهای آنها دشوار است.

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

پرورش هویت جنسی کودک
ادامه مطلب