ویژگیهای کودک


نشنیدم، چی گفتی؟ (بددهنی کودکان و راه¬های درمان آن)(قسمت دوم)

این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا رفتار درستی نسبت به بددهانی کودک خود داشته باشید.

100نکته از روانشناسی دو قلوها (قسمت سوم)

دوقلوها همیشه موضوع‌های جالبی برای مطالعه محسوب شده‌اند و حتی پای در دنیای افسانه و داستان نیز گذاشته‌اند. دوقلوی همسان نیز در دنیای علم به‌خصوص در ارتباط با سوالاتی در مورد ذات و پرورش، جایگاه خاصی داشته‌اند و از آنجایی که آنها از لحاظ ژنتیکی همسان هستند، تفاوت‌های موجود در میان آنها می‌تواند به آشکارسازی تاثیرات احتمالی محیط بر روی افراد کمک کند.

نشنیدم، چی گفتی؟ (بددهنی کودکان و راه های درمان آن)(قسمت اول)

آیا تا به­ حال از کودکتان حرف نامناسبی که جا بخورید، شنیده­اید؟ آیا از این می ­ترسید که کودکتان در جمع دوستان و بستگان با گفتن کلمه­ ی زشتی مایه ­ی آبروریزی شود؟ آیا خدای نکرده به بددهنی کودکتان عادت کرده­اید؟ آیا... اگر از این دست مسائل رنج می­برید، دقایقی به این نوشتار توجه کنید.

100 نکته از روانشناسی دوقلوها (قسمت دوم)

دوقلوها در مراحل كودكی و نوجوانی بیشتر از مراحل دیگر از خود رفتارهای مشابهی را نشان می دهند و نسبت به وابستگی هایشان به هم حساسیت كمتری دارند اما در سنین جوانی، میانســـالی و بزرگسالی حســاسیت دوقلوها نسبت به وابستگی شان به یكدیگر بیشتر شده و گرایش بیشتری نسبت به مستقل شدن از خود نشان می دهند.

بچه ام مرا برای رسیدن به خواسته اش می زند.

‍ اگر کودک برای رسیدن به خواسته هایش شما را جلوی دیگران می زند، خجالت نکشید، تن به خواسته او ندهید و قاطعانه به او بگویید؛ "اگر آرام نباشی خواسته ات بی جواب میماند." با لحنی مهربان و پرمحبت به او بگویید که اصلا این کار او را دوست ندارید و غصه میخورید

100 نکته از روانشناسی دوقلوها (قسمت اول)

دوقلوها را «دوقلوها» صدا نزنید. خانواده ها و اطرافیان هیچگاه این دو کودک را تحت عنوان «دوقلوها» صدا نزنند و اسم های همراه به کار نبرند و مراقب باشند که حتما از اسم بچه ها برای صدا زدنشان استفاده کنند. در واقع شما زمانی که این دو را «دوقلوها» صدا می زنید برایشان یک هویت مشترک می سازید که می تواند به این رابطه آسیب بزند.

ویژگی ها و نحوه رفتار با دوقلوها

دوقلوها از بدو تولد یک همراه و همراه واقعی با خود دارند به همین خاطر در برقراری ارتباط موفق تر بوده، از کنار هم بودن لذت می برند و در برقراری تعامل و مشارکت با دیگران بهتر از سایر کودکان هستند...

وابسته بار نیاور

اگر کاری هست که فرزندتان به تنهایی از عهده آن بر می آید، به هیچ عنوان آن را برای فرزندتان انجام ندهید مثل انجام تكاليف مدرسه يا غذا خوردن يا بستن بند كفش... تا وابسته بار نیاید.

هدیه دادن به فرزند دوم در حضور فرزند اول

بعد از تولد بچه دوم با وجود حساسیت های بچه اول، اگر کسی بخواهد برای بچه‌ی دوم هدیه ببرد آیا باید در خفا این کادو را بدهد که بچه اولی متوجه نشود یا عادی برخورد بکند و روبرو بدهد؟

با ناسازگاری چندقلوهای نوپا چه کنیم؟

اگر فرزند دوقلو یا سه‌قلو دارید و نگران گاز گرفتن، کبودی بدن و دعواهایشان هستید، مطلب زیر را بخوانید.

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

اثرات تنبیه بدنی
ادامه مطلب