ویژگیهای کودک


چگونه شجاعت را در فرزندان خود ایجاد کنیم ؟

خیلی از پدر مادر ها درباره ی ترس در فرزندان خود سوالاتی دارند، در این مطلب با چند راهکار مناسب برای داشتن فرزندانی شجاع آشنا می شوید...

نیازهای فردی در چندقلوها

از زمانی که دوقلوها یا چند قلوها متولد می شوند مردم آن ها را مقایسه و کلیشه ای می کنند. کدام یک بزرگ ترند؟ کدام شان آرام تر است؟ کدام قوی تر است؟ کدام یک رشد بیشتری داشته؟ این نکته مهم است تا تشخیص دهید که مقایسه می تواند تاثیری منفی در دیدن فرزندان تان به طور جداگانه داشته باشد. این نه تنها دیدگاه دیگران بلکه دیدگاه آن ها نسبت به خودشان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

ترس در کودکان(قسمت دوم)

خوشبختانه، ترس های دوره کودکی خیلی زود درمان می شوند؛ به شرطی که این ترس ها در درون کودک و همراه او رشد نکرده باشند که در این صورت، درمان دیرهنگام آن چندان آسان نیست.اولین گام در درمان ترس، شناخت علت آن است؛ باید ببینیم کودک چرا می ترسد؟ از چه چیزی می ترسد؟ به چه میزان می ترسد؟ و توجه داشته باشیم کودک در چه مرحله از رشد است؟

ترس در کودکان (قسمت اول)

ترس از تنهایی، ترس از تاریکی هنگام رفتن به دستشویی، ترس از جدا شدن از پدر و مادر و... همه ترس هایی هستند که باعث می شوند تا کودک فشار روانی بسیاری را تحمل کند و پدر و مادر را به سختی بیندازد؛ چرا که ترس، باعث آشفتگی، ناسازگاری، رنج و عذاب روحی و انجام ندادن وظایف از سوی کودک می شود. برخی والدین ممکن است کودک را برای ترس هایش مسخره، سرزنش یا سرکوب کنند؛ در حالی که با این کار تنها بر ترس کودکشان دامن میزنند.

بسه دیگه، دروغ گو!(قسمت اول)

قبل از اینکه با دروغ گویی فرزندان بخواهیم مقابله کنیم، باید به این نکته توجه کنیم که اساسا دروغ گویی در چه زمانی برای کودک معنا پیدا می کند و دروغ گویی با خیال پردازی چه تفاوتی دارد. والدین باید به این نکته توجه کنند در سنین ابتدایی کودکی، کودک نمی تواند بین واقعیت و رویا تفاوت قائل شود. گاهی خودِ والدین زمینه دروغ گویی در کودک را ناخواسته فراهم می کنند.

بسه دیگه، دروغ گو!(قسمت دوم)

در قسمت قبل، به برخی از عوامل و راهکارهای برطرف کردن دروغ در کودکان، پرداختیم. در ادامه به راهکارهای دیگری می پردازیم. *کی بود، کی بود؟ من نبودم! *فتیله توقعات پائین *توجه!توجه، محبت*مراقب دو تا میم باشید *کلاس دروغ شناسی برگزار کنید*برگه جریمه صادر کنید.

آثار كمبود شخصيّت (عقده ى حقارت)

استاد محمدتقی فیاض بخش (کتاب کرامت نفس در تربیت کودک)

آزادی و سیادت کودک

استاد محمدتقی فیاض بخش (کتاب کرامت نفس در تربیت کودک)

ترس کودکان

دکتر حبشی

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

خانواده آسمانی5
ادامه مطلب