مادرانه


زنان بر لبه تیغ؛ مادر بودن یا شاغل بودن؟

شاغل بودن مادر به تنهایی، مطلقا مخرب یا سازنده نیست بلکه عوامل متعددی در پیرامون با آن می‌تواند تاثیرگذار باشد و این وضعیت را تبدیل به وضعیتی نامطلوب یا حتی مطلوب کند.

مادر حرفه ای از گریه کودک مضطرب نمی شود

به نفع فرزند شماست که مادر، راحت و خوشحال باشند زیرا کودک همان حس را دریافت می کند ولی اگر مادر نگران و مضطرب باشد، همان احساس و علایم نگرانی و اضطراب در فرزندش نیز به وجود می آید که بی شک در سرنوشت نوزاد و شکل گیری شخصیت او نقش مخربی خواهد داشت.

اولویت نقش همسری بر مادری

وظیفه مادری با اجر زیادی همراه است ولی تفاوت آن با همسری آن است که ایفای نقش مادری پس از تولد فرزند واجب نیست و مادر می تواند حضانت و ارتباط عاطفی و تربیتی با کودک را بر عهده نگیرد، اما ایفای نقش همسری برای زن پس از ازدواج لازم است.

تربیت فرزند، شغل اول زن

شغل اوّل زن تربیت فرزند است. نمیگوئیم شغل دیگر نداشته باشد، اسلام مانع نیست، اما اوّلین و اساسی‌ترین و پراهمیت‌ترین شغل زن، مادری است. (امام خامنه ای (مد ظله العالی))

تربیت فرزند تنها در گرو رفتار خوب والدین نیست!

یه وقت نفرمایید ما که رفتار بدی جلوی چشم بچه انجام ندادیم همه ی رفتارهای خوب را جلوی چشم بچه انجام دادیم بچه ی ما چرا خراب شد؟ رفتار خوب بچه را تربیت نمی کند. چه چیزی بچه را تربیت می کند؟ مبارزه با هوای نفس.

ارتباط بد پدر با نوزاد 3ماهه

دارم من همسرم خیلی دوسم داره ما تازگی ها بچه دار شدیم 3 ماهه اما ایشون این بچه رو با این که دوست داره اما همیشه اذیت میکنه حتی کتک میزنه من چه کاری انجام بدم

سه ثمره مادر، که غوغا می کند.

اگر خانم در خانه سه ثمره داشته باشد بچه هایش سه تا اتفاق برایشان بیفتد، این مادر غوغا کرده است.

دوران بارداری (نقش مادر -ومراقبات بارداری)

استاد محمدتقی فیاض بخش (کتاب کرامت نفس در تربیت کودک)

مادری و خانه داری

استاد عباسی -برنامه گلبرگ

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

لذت بردن کودک از به دهان بردن اشیا
ادامه مطلب