تربیت در نگاه دین


آموزش تکالیف دینی باید قبل از سن تکلیف شروع شود.+فیلم

قبل از آنکه دختر و پسر به سن تکلیف برسند این آموزش ها را باید ببیند.

مراقبت و عبادت ویژه قبل از فرزندآوری

انسان کمی که احساس کرد یک جلایی در دل و وجودش هست، برای بچه دار شدن می تواند اقدام کند. این کار، مراقب و عبادت ویژه قبل از اقدام برای بچه دار شدن است.

اثر کسب و کار حلال بر تربیت فرزند

چگونگی گرایش بچه های ما نسبت به اطاعت از والدین و نسبت به اطاعت از خدا به تغذیه شان مرتبط است. لقمه حرام در زندگی هم هنگام انعقاد نطفه اثر منفی می گذارد، هم در دوران بارداری اثر منفی می گذارد و هم در دوران شیردهی.

برداشت هایی از روش تربیتی حضرت زهرا در تربیت فرزند

وقتی که زندگی حضرت زهرا(س) را درعرصه ی تربیت فرزندانشان نگاه می کنیم، می بینیم که توجه حضرت به حواسّ فرزندان خیلی برجسته است شاید بپرسید حواسّ یعنی چه؟

تاثیر اذکار برکودکان

تاثیر اذکار بر کودک حدیث شریفی است در «من لا یحضره الفقیه» از امام صادق و امام باقر(علیهم السلام) نقل شده است، می فرمایند : ((فرزندتان به سه سالگی که رسید، به او مفهوم لاإله الا الله یاد دهید، زمانی که بچه سه ساله شد، با ذکر لاإله إلا الله اشنا می شود، با مفهومی به نام خدا آشنا می شود حتی به اندازه ی تکرار زبانی او.))

نماز دختر ده ساله

دختر ده ساله ای دارم که شش ماه هست به تکلیف رسیده‌است ولی برای مسأله نماز وهمچنین حجاب باهاش مشکل دارم مثلا بعضی وقتها فکر میکنم الکی بهم میگه نمازم راخوندم نمیدونم حساس بشم وبهش بگم کی خوندی وسوال جوابش کنم یا بگذرم نمیخوام ازحالا نماز قضا داشته باشه ویا روی مسأله نماز بی تفاوت باشه باید هی ازش بپرسم خوندی یانه چه بسا بعضی وقتها که ازش نپرسم قضا هم بشه

خاواده آسمانی 7

به دست آوردن دل زن احساسات او را بر می انگیزاند و صمیمیت ایجاد میکند . احترام به زن و حرمت داری از او احترام خود مرد راچندین برابر میکند .

نماز خواندن پسر نه ساله

بنده پسر نه ساله ای دارم که علاقمندم ایشون نمازهای یومیه شون رو منظم بخونن.ایشون هم به نماز خوندن علاقه نشون دادن.بارها و بارها موقع نماز خواندن من و پدرشون پیش ما ایستادن و نماز خوندن.و بارها اصرار داشتن که برای نماز صبح بیدارشون کنیم،خیلی هم مشتاقانه بیدار شدن. اما دوست دارم برنامه ریزی شده و اصولی به ایشون آموزش بدیم که نماز بخونن. از نظر شما از این سن کار درستیه و ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

خانواده آسمانی6

یكی از بهترین و نیكوترین روش های همسرداری به طور كلی و شوهرداری به طور خاص آن است كه زن و شوهر در شبانه روز سه وعده با یكدیگر تنها باشند: پیش از نماز صبح و سحرگاهان، هنگام چاشت(ظهر) و هم چنین بعد از نماز عشاء.( نور 58)

بی اهمیتی کودک 10 ساله به نماز و حجاب

سلام دختر ده ساله ای دارم ولی برای مسأله نماز وهمچنین حجاب باهاش مشکل دارم مثلا بعضی وقتها فکر میکنم الکی بهم میگه نمازم راخوندم نمیدونم حساس بشم وسوال جوابش کنم یا بگذرم نمیخوام ازحالا روی مسأله نماز بی تفاوت باشه.

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

ریشه های رفتارهای غلط در کودکان(قسمت دوم)
ادامه مطلب