تغذیه کودک


مشکل خوردن بیش از حد تنقلات غیر ضروری

این مشکلی است که والدین آن را به وجود می آورند. وقتی مقدار زیادی کیک، شکلات، چیپس، پفک و نوشابه در دسترس کودک باشد، چگونه می توان او را برای خوردن آن ها سرزنش کرد.

کثیف کاری هنگام غذاخوردن کودک11ماهه

سلام آقای دکتر پسرم 11ماهشه و موقع غذا خوردن یکم میخوره واکثرش رو به لباسش میماله یا پخش میکنه. توی خونه صندلی غذا داره اما جایی که میریم چون سفره است اصلا نمیشینه 2تا لقمه میخوره و میخواد بره. اینجور مواقع چیکار باید کرد چون میخوام موقع غذا خوردن باهم باشیم نه اینکه بعد از غذا دنبالش راه برم تا بخوره

«کثیفی خوب است.»: چرا کودکان باید در معرض میکروب ها قرار گیرند؟!

در این کتاب درباره ی مزایای میکروب ها برای سیستم ایمنی در حال توسعه کودکان صحبت شده است، اگر چیزی در خانه روی زمین افتاد، باز هم می توان اجازه داد کودک آن را بخورد...

بدغذایی و نگه داشتن غذا در دهان کودک 19 ماهه

سلام ببخشيد من دخترم ١٩ ماهشه و خيلي بد غذاست غذا را تو دهنش نگه ميداره و بعدش ميريزه بيرون. شير هم، شير خشك ميخوره،

بی اشتهایی عصبی در ریفلاکس معده شیرخوارگی

بی اشتهایی و لجبازی کودکان در هنگام تغذیه شایعترین شکایت والدین کودکان با سابقه رفلاکس معده میباشد به گونه ای که اغلب والدین اظهار مینمایند کودک ان ها در مقابل تغذیه روزانه با بستن دهان و بیرون دادن غذای خورده شده و در برخی موارد تحریک گلوی خود با انگشت اقدام به اوغ زدن و استفراغ غذای خورده شده میکند که این مورد به صورت ارادی و برای ابراز عدم علاقه کودک به تغذیه اجباری توسط والدین انجام میپذیرد .

  • 1
ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

استرس کودک
ادامه مطلب