ارتباط با کودک


پاداش و جایزه

برای کودکان، تعریف و تمجید یا به عبارت دیگر توجه مثبت بالاترین پاداش و هدیه است. به علاوه این کار، رفتار خوب را در آنان تقویت و تثبیت می کند.

روش تنبیه دور کردن

اساس این شیوه، دور کردن کودک از محل تنش و درگیری است تا او آرام شده، به خطایش فکر کرده و به آن پی ببرد و خود را نیز برای عذرخواهی آماده کند. آنچه باید به او یاد بدهید؛ این است که رفتار ناشایست نتیجه ناخوشایندی دارد. در حقیقت دور کردن کودک از محل تنش، دور کردن او از تنش و جنجال می باشد از طرف دیگر با این کار خود به او هشدار داده اید که پا را از قاعده فراتر نگذارد. در اغلب موارد شما هم به اندازه ی او به دور شدن از محل تنش و درگیری نیاز دارید.

لحن قاطع لازمه ی اقتدار والدین

وقتی کودک مرتکب خطایی شد، باید با لحنی قاطعانه با او صحبت کنید: * به سمت او بروید و از همان جا که ایستاده اید بر سرش فریاد نزنید.

موارد نادیده گرفتن نظم و انظباط

هنگامی که مطمئن نیستید چه کسی خطاکار است: بیشتر خردسالان چیزی از مخفی کاری نمی دانند و شما به سهولت حدس می زنید که در نبودتان چه اتفاقی افتاده و چه کسی مرتکب اشتباه شده است. ولی اگر مطمئن نباشید، امکان دارد کودک را به علت کاری که انجام نداده، تنبیه کنید و تکرار این مسئله او را به سمت دروغگویی سوق می دهد.

وابستگی افراطی کودک و دوری از جمع

کودکانی که در این سن بیش از حد وابسته اند و از اجتماع گریزانند؛ احتمالا دچار ضعف در عزت نفس هستند. یعنی درک ارزشمندی و خوب بودن از خود ندارند. درک ارزشمندی خود، پایه تعامل خوب اجتماعی انسان است.

گاز گرفتن کودک11ماهه

سلام اقای دکتر پسرم یازده ماهشه خیلی اطرافیانش را گاز میگیره یعنی هرچیزی میخواد گاز میگیره، موقع شیرخوردن هم همین جور لطفا راهنمایی کنید.

مادر حرفه ای از گریه کودک مضطرب نمی شود

به نفع فرزند شماست که مادر، راحت و خوشحال باشند زیرا کودک همان حس را دریافت می کند ولی اگر مادر نگران و مضطرب باشد، همان احساس و علایم نگرانی و اضطراب در فرزندش نیز به وجود می آید که بی شک در سرنوشت نوزاد و شکل گیری شخصیت او نقش مخربی خواهد داشت.

بیدار کردن کودک هنگام صبح

جملاتی همچون: «چرا هنوز تو رختخوابی؟ مگر ناخوشی؟ چیزی آزارت می­دهد؟ دل درد داری؟ سردرد داری؟ بگذار زبانت را ببینم؟» به کودک پیشنهاد می­کنند که برای دریافت مراقبت و توجه محبت آمیز خودش را به مریضی بزند.

اظهار دعوام کردی!

سلام اقای دکتر پسرم به کوچکترین عکس‌العمل من میگه مامان دعوام کردی اگه یه کم بلند حرف بزنم یا اگه اشتباهی کنه نگاهش کنم بدون عصبانیت الکی گریه میکنه میگه دعوام کردی ...چه کار کنم که همش نترسه واسترس نداشته باشه؟

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

زنان بر لبه تیغ؛ مادر بودن یا شاغل بودن؟
ادامه مطلب