نگهداری کودک


شستشو، نظافت و حمام کودک

شستن دست و صورت، استحمام، مسواک زدن، کوتاه کردن ناخن ها و شانه کردن موها هم مانند پوشیدن و درآوردن لباس جز کارهای روزمره زندگی هستند. بیشتر کودکان آب را دوست دارند و برای شالاپ یا شولوپ در دستشویی یا حمام نیاز به تشویق ندارند بنابراین جز نظارت و کمک، فقط باید این کارها را بارها و بارها به آنان یادآوری نمایید. زیرا وقتی کودکان مسواک نمی زنند یا دست و صورتشان را نمی شویند، به این دلیل نیست که از پاکیزگی خوششان نمی ­آید یا به نظافت اهمیتی نمی دهند بلکه علت آن فراموش کردن این قبیل مسایل است یعنی از یاد می برند که باید دست و صورتشان را بشویند.

مهد گذاشتن کودک یک سال و هشت ماهه

سلام پسر من یکسالو هشت ماهشه الان یک ماهه بخاطر شاغل بودن خودم گذاشتمش مهد ولی صبحا خیلی خیلی دنبالم گریه میکنه جوری که نفسش بند میاد انقد بدش میاد از مهد که ی روز عصر از دم مهدش رد شدیم چنان نه نه گفت و گریه کرد. من باید چکار کنم؟

نوزاد،1-کودک آرزوها

با برنامه ریزی و آموزش ما میتوانیم همه ی ویژگی های مطلوب برای فرزند را از آرزو به هدف تبدیل کنیم.

سن مناسب فرستادن به مهد

سلام وخسته نباشید خدمت اقای دکتر پسرای من الان ۳سالو ۵ ماهشونه از اول مهر بفرستم مهد بهتره یا اول سال دیگه؟ مشکلی برای تو خونه بودنشان ندارم یعنی کارمو تعطیل کردم تا به بچه هام رسیدگی کنم حالا هر زمان براشون مناسب تر باشه میفرستم.

کودک18 ماهه اجازه مسواک نمیدهد

سلام پسر من 18 ماهه است از 9 ماهگی با بازی و خنده برایش مسواک ونخ دندان میکشیدم ولی چند روزی است که نمی گذارد دست به دهانش ببرم من نمیدانم که چکار کنم که دوباره اجازه این کار را بدهد.

کنجکاوی در مهمانی

من ی پسر ۲ سال و دوماه دارم. جایی میریم خیلی کنجکاوی میکنه و وسایل خونه رودست میزنه

فعالیت بالای پسر سه ساله در مهمانی

سلام اقای دکتر. پسر سه ساله ای دارم که بسیار فعالیت بالایی داره یک جا نمینشینه و علاقه به کشتی گرفتن مچ انداختن و کتک زدن و گاها پرت کردن اشیا داره و میگه چه بازی خوبی...البته وقتی خودمون دوتا تو خونه هستیم ارومه و با اسباب بازیهاش سرگرمه. فقط وقتی میرم خونه اقوام این مشکل رو دارم همش باید دنبالش باشم .

کشتی گرفتن کودک در جمع

❓❓اگه بچه تو خونه فامیل کشتی گرفت😡 باید چه کار کرد؟؟

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

رشد اقتصادی ملی در سایه ی فرزندآوری
ادامه مطلب