حسادت کودکان


مشکل ارتباط فرزند دوم با اولی و سومی

سلام اقای دکتر یک پسر 7 ساله دارم و یک دختر 2سال و 4 ماهه و یک دختر 2ماهه. دختر 2ساله مدام بهانه گیره و همیشه گریه میکنه. برادرش رو هم خیلی اذییت میکنه چه موقع تماشای تلوزیون، چه درس، چه بازی. خواهر کوچیکترش رو هم میزنه. چه رفتاری باید باهاش داشته باشم؟

آزار فرزند بزرگ نسبت به فرزند کوچک

سلام آقای دکتر پسر 6ساله ای دارم ک خیلی خواهر 18ماهش رو اذیت میکنه. میگه جیغ میزنه خوشم میاد. هر چه بی اعتنایی میکنم بیشتر اذیت میکنه لطفا راهنماییم کنید.

حسودان کوچک (قسمت سوم)

مهم ترین اقدام برای درمان حسادت، ریشه یابی و یافتن علت های آن است، روش های درمان نیز باید با توجه به علت حسادت به کار گرفته شود.

حسودان کوچک (قسمت دوم)

چرا بچه ها حسود می شوند؟ قبل و بیش از همه باید منشأ و محرک حسد را در خانه و خانواده و در روابط شخصی و اجتماعی کودک جست و جو کرد. رفتار پدران و مادران و معلمان و مربیان، نقش مهمی در ریشه دواندن حسد در کودکان ایفا می کند.

حسودان کوچک(قسمت اول)

درباره حسادت کودکان، ابتدا شناخت و درمان این نوع واکنش در آن ها دارای اهمیت است؛ چراکه افزون بر ایجاد عصبانیت، تنفر و احساس خود کم بینی در آن ها باعث می شود در سنین بالاتر، شخص به دلیل این اخلاق ناپسند در محیط اجتماع تنها بماند.

هدیه دادن به فرزند دوم در حضور فرزند اول

بعد از تولد بچه دوم با وجود حساسیت های بچه اول، اگر کسی بخواهد برای بچه‌ی دوم هدیه ببرد آیا باید در خفا این کادو را بدهد که بچه اولی متوجه نشود یا عادی برخورد بکند و روبرو بدهد؟

حسادت کودک

حسادت کودک و درمان آن

  • 1
ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

معایب تک فرزندی
ادامه مطلب