تربیت جنسی

خودارضایی-کودک-

❗️خود ارضایی دوران کودکی❗️

درباره حرکات شبیه به خودارضایی چه برخوردی کنم؟ 👈اولا ارضاء جنسی نیست. 👈دوما با رفتار بزرگ سال فرق می کند. 👈سوما به منظور کشف دست می زند.

جنس مخالف- کودک- بازی- غیر همجنس

آیا تمایل به جنس مخالف در کودکان نیاز به مدیریت دارد؟

من یک پسر سه سال و سه ماهه دارم الان مدتیه که مهد میره و به یکی از دخترهای مهد علاقه نشون میده و میخواد اون همش باش بازی کنه, تو خونه هم دایم درموردش حرف میزنه. خواستم ببینم چه برخوردی باید داشته باشم؟

نظم-نظافت-تربیت-کودک-رفاه-آسایش-یادگیری-اختلال یادگیری-خودارضایی-تربیت جنسی- خشم-اضطراب-استاد سلطانی

عوامل تهدید کننده رشد کودک

جنبه های مختلف رشد را 5 عامل تهدید می کند: 1- اولین عامل نظافت است. 2- دومین عامل نظم است. 3- سومین عامل، تربیت است. 4- چهارمین عامل آموزش است. 5- پنجمین عامل رفاه است.

بلوغ-تغییرات بلوغ-تربیت جنسی-نوجوان

لزوم آگاه ساختن فرزندان از تغییرات دوران بلوغ

یکی از وظایف والدین اگاه ساختن فرزند خود از مسائل دوران بلوغ است پدر و مادر باید نوجوان خود را از حساسیت های جسمی و روحی ای که در انتظارش است اگاه کنند و او را با وظایف خود اشنا سازند تا فرزند بتواند با سلامت نفس از این بحران روحی و جسمی زندگی بگذرد.

سرچ عکس ناهنجار توسط نوجوان

پسرم ۱۲ سالشه چند روز پیش گوشی من دستش بود و باباش دیده بود ک توی گوگل عکس ناهنجار سرچ کرده بود . عین کلمه ای که بکار برده بود ( ... ) بودعکسای زشتی دیده بود باید چه عکس العملی نشون بدم و چطور باهاش صحبت کنم البته باباش عصبانی بود وباهاش کلی دعوا کرده بود من باید چی کار کنم؟

فرزندم در مدرسه درباره روابط زن و مرد چیزهایی شنیده...

من یک پسر ده ساله دارم که چند وقته توی مدرسه دوستاش در مورد روابط زن‌ومرد چیزهایی بهش گفتن ومدام توی خونه از من می‌پرسه‌ در این مورد ومن هم با هر روشی خواستم فکرش را از این قضیه منحرف کنم نشده😔حتی حرفایی را‌که یه روانشناس بهم گفت بگو گفتم اما باز قانع نشده وخیلی هم باهوشه می ترسم بخواد جواب سوال هاش را از بچه های مدرسه بدست بیاره وذهنش خراب بشه .لطفا راهنمایی کنید چی بگم بهش در جواب سوالهاش؟؟؟؟ در ضمن توی خونه ی ما همه چیز رعایت می شه خدا راشکر

پوشش والد جنس مخالف

سلام من یه دختر ۴ساله دارم اینکه میگن پدرها جلوی دختر لباس عوض نکنند ممکنه برای بچه بلوغ زودرس بیاره یا کنجکاوی.

خودارضایی کودک 4 ساله

سلام علیکم. دختری ۴ سال و ۳ ماهه دارم که جدیدا که دمر میخوابه خودش رو شل و سفت میکنه. دیشب که همسرم بهش گفت اگه دستشویی داری برو تا دلت درد نگیره. گفت دستشویی ندارم ولی کیف میده اینجوری میکنم.

تعویض پوشک فرزند دوم مقابل فرزند اول

با سلام ما یک دختر 4 ساله داریم و تا دو ماه دیگر پسر ما به دنیا میاد، هنگام تعویض پوشک این پسر باید مانع بشیم تا دختر ما به هیچ وجه نزدیک نباشد و چیزی نبیند یا اینکه ایجاد حساسیت نکنیم و مانع نشویم و در مقابل سوالات دختر در خصوص عورت پسر چگونه پاسخ دهیم؟

تربیت جنسی کودک ده ساله

من یک پسر ده ساله دارم که چند وقته توی مدرسه دوستاش در مورد روابط زن‌ومرد چیزهایی بهش گفتن ومدام توی خونه از من می‌پرسه‌ در این مورد ومن هم با هر روشی خواستم فکرش را از این قضیه منحرف کنم نشده😔لطفا راهنمایی کنید؟

تربیت جنسی کودک 2 و نیم ساله

پسر دو ونیم ساله ای دارم که از بازی با التش لذت میبره و خیلی کنجکاوی میکنه,من باید چطور باهاش رفتار کنم که این رفتار از سرش بیفته و بیشتر حساس نشه؟

هویت جنسی- نوجوان- همانندسازی با والد-تربیت جنسی

پرورش هویت جنسی در نوجوانی

پایه هویت جنسی در نوجوانی، از کودکی شکل می‌گیرد و منشأ بیشتر اختلالات هویت جنسی نیز از دوران کودکی است که در نوجوان پدید اورد و از اختلالات و رفتارهای ناهنجار جنسی درانان پیشگیری کند.

بازی جنسی- کوددکان- تربیت جنسی کودک- بازی با اندام تناسلی کودک-

بازی های جنسی کودکانه؟!

کودکان، به دلیل کنجکاوی برای شناخت دنیای اطراف خود در هر چیزی به جست و جو می‌پردازند ازجمله می‌خواهند بدن خود را کشف کنند. در این جست و جوهاست که با اندام تناسلی خود اشنا می‌شوند. ممکن است به بازی های جنسی یا به بازی با اندام تناسلی خود روی بیاورند.برخورد صحبح چیست؟

تحریک جنسی-کودکان-تربیت جنسی -حمام-اجازه ورود به اتاق-

جلوگیری از زمینه‌های تحریک جنسی در کودکان (قسمت اول)

باید بدانیم که غریزه جنسی از اغاز تولد در انسان وجود دارد و اینکه کودک با زمان بلوغ جنسی، بی بهره است و هر رفتاری که در برابر او داشته باشند در وی تأثیر نخواهد داشت تصوری نادرست است ممکن است کودکان نیز گاه از لذت‌های جنسی بهره‌هایی داشته باشند اما لذت کودکانه با لذت افراد بالغ تفاوت‌هایی دارد.

کودک- پرسش جنسی-آموزش جنسی

پاسخ دادن به پرسش‌های جنسی کودکان

پرسش‌های جنسی کودکان اغلب از حدود سه تا چهار سالگی آغاز می‌شود، آن‌ها نیازمند اطلاعات درست هستند و پرسش‌های خود را تا رسیدن به پاسخ قطعی و به بهانه‌های مختلف تکرار می‌کنند. مناسب‌ترین زمان برای آموزش و مسائل جنسی به کودک زمانی است که خود او پرسشی را مطرح می‌سازد. در این هنگام حس کنجکاوی کودک بر انگیخته شده و باید به بهترین شکل از ان به نفع خود او استفاده کرد.

تربیت جنسی -آموزش جنسی- کودک

آموزش صحیح مسائل جنسی به کودکان

امروز امنیت و لزوم آگاهی دادن به کودکان و نوجوانان درباره مسائل جنسی بیشتر از زمان‌های گذشته احساس می‌شود. در حالی که بسیاری از خانواده‌ها از تربیت جنسی غافل‌اند؛ زیرا واقعاً برای چنین کاری توانایی لازم را ندارند.

هویت جنسی- پرورش هویت جنسی-تربیت جنسی کودک- تربیت جنسی -پذیرش جنسیت

پرورش هویت جنسی کودک

یکی از ویژگی‌های نقش دهی جنسی به کودکان اظهار رضامندی والدین از جنسیت خود در برابر فرزندان است: آن‌ها بر می‌گردد و می‌توان آنها را در حیطه تربیت جنسی مستقیم قرار داد...


----------------------------------------