تربیت جنسی


مواجهه با کودکی که عضو خصوصی خود را به دوستش نشان می دهد...

پاسخ استاد صادقی -کارشناس ارشد مشاوره- در پاسخ مادری که گفته بودن کودک در جای خلوت جای خصوصی خود را به دوستش نشان داده است، و قبلا هم یک بار دیگر این کار را انجام داده بوده است.

دختری که لباس پسرانه می خواهد

سلام دختر خواهرم سه سالشه,چند وقت میگه من پسرم, لباس پسرونه برام بخرید,چی کارش کنیم؟

آیا تمایل به جنس مخالف در کودکان نیاز به مدیریت دارد؟

من یک پسر سه سال و سه ماهه دارم الان مدتیه که مهد میره و به یکی از دخترهای مهد علاقه نشون میده و میخواد اون همش باش بازی کنه, تو خونه هم دایم درموردش حرف میزنه. خواستم ببینم چه برخوردی باید داشته باشم؟

❗️خود ارضایی دوران کودکی❗️

درباره حرکات شبیه به خودارضایی چه برخوردی کنم؟ 👈اولا ارضاء جنسی نیست. 👈دوما با رفتار بزرگ سال فرق می کند. 👈سوما به منظور کشف دست می زند.

در روابط زناشویی با حضور فرزند شیرخوار چه کنیم؟

واقعا برایم سوال است که چگونه میتوان دور از چشم کودک شیرخوار روابط زناشویی داشت. ما به شدت محدود شدیم...

با خلوت کردن بچه ها و توجه به نقاط خصوصی بدن یکدیگر چه کنیم؟

در مهمانیها مراقب خلوت و بازیهای خاص کودکان باشیم. ❌ نباید کودکان "خصوصا دونفره" در اتاق در بسته مشغول بازی باشند.

عوامل تهدید کننده رشد کودک

جنبه های مختلف رشد را 5 عامل تهدید می کند: 1- اولین عامل نظافت است. 2- دومین عامل نظم است. 3- سومین عامل، تربیت است. 4- چهارمین عامل آموزش است. 5- پنجمین عامل رفاه است.

لزوم آگاه ساختن فرزندان از تغییرات دوران بلوغ

یکی از وظایف والدین اگاه ساختن فرزند خود از مسائل دوران بلوغ است پدر و مادر باید نوجوان خود را از حساسیت های جسمی و روحی ای که در انتظارش است اگاه کنند و او را با وظایف خود اشنا سازند تا فرزند بتواند با سلامت نفس از این بحران روحی و جسمی زندگی بگذرد.

خلوت بچه ها با هم دیگر

پسرم 6سالشه پسر داییش4 سال خیلی باهم خلوت میکنن حس بدی دارم باید چکار کنم؟

فرزندم در مدرسه درباره روابط زن و مرد چیزهایی شنیده...

من یک پسر ده ساله دارم که چند وقته توی مدرسه دوستاش در مورد روابط زن‌ومرد چیزهایی بهش گفتن ومدام توی خونه از من می‌پرسه‌ در این مورد ومن هم با هر روشی خواستم فکرش را از این قضیه منحرف کنم نشده😔حتی حرفایی را‌که یه روانشناس بهم گفت بگو گفتم اما باز قانع نشده وخیلی هم باهوشه می ترسم بخواد جواب سوال هاش را از بچه های مدرسه بدست بیاره وذهنش خراب بشه .لطفا راهنمایی کنید چی بگم بهش در جواب سوالهاش؟؟؟؟ در ضمن توی خونه ی ما همه چیز رعایت می شه خدا راشکر

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

وابستگی افراطی کودک و دوری از جمع
ادامه مطلب