تربیت جنسی


تربیت جنسی کودک ده ساله

من یک پسر ده ساله دارم که چند وقته توی مدرسه دوستاش در مورد روابط زن‌ومرد چیزهایی بهش گفتن ومدام توی خونه از من می‌پرسه‌ در این مورد ومن هم با هر روشی خواستم فکرش را از این قضیه منحرف کنم نشده😔لطفا راهنمایی کنید؟

تربیت جنسی کودک 2 و نیم ساله

پسر دو ونیم ساله ای دارم که از بازی با التش لذت میبره و خیلی کنجکاوی میکنه,من باید چطور باهاش رفتار کنم که این رفتار از سرش بیفته و بیشتر حساس نشه؟

تربیت جنسی کودک 18 ماهه

سلام پسرم 18ماهش هست از ١٠ماهگي هر وسیله بازي يا شيشه شير رو زير بدنش مي زاره و حركت مي كنه روش. شنيدم كه اين كار أرامش ميده بهشون. نگرانم میشه راهنمایی کنید؟

پرورش هویت جنسی در نوجوانی

پایه هویت جنسی در نوجوانی، از کودکی شکل می‌گیرد و منشأ بیشتر اختلالات هویت جنسی نیز از دوران کودکی است که در نوجوان پدید اورد و از اختلالات و رفتارهای ناهنجار جنسی درانان پیشگیری کند.

بازی های جنسی کودکانه؟!

کودکان، به دلیل کنجکاوی برای شناخت دنیای اطراف خود در هر چیزی به جست و جو می‌پردازند ازجمله می‌خواهند بدن خود را کشف کنند. در این جست و جوهاست که با اندام تناسلی خود اشنا می‌شوند. ممکن است به بازی های جنسی یا به بازی با اندام تناسلی خود روی بیاورند.برخورد صحبح چیست؟

جلوگیری از زمینه‌های تحریک جنسی در کودکان (قسمت دوم)

در مطلب قبل با برخی نکات در این زمینه آشنا شدیم. در ادامه با برخی دیگر از نکات در جلوگیری از زمینه های تحریک جنسی کودک آشنا می شویم.

جلوگیری از زمینه‌های تحریک جنسی در کودکان (قسمت اول)

باید بدانیم که غریزه جنسی از اغاز تولد در انسان وجود دارد و اینکه کودک با زمان بلوغ جنسی، بی بهره است و هر رفتاری که در برابر او داشته باشند در وی تأثیر نخواهد داشت تصوری نادرست است ممکن است کودکان نیز گاه از لذت‌های جنسی بهره‌هایی داشته باشند اما لذت کودکانه با لذت افراد بالغ تفاوت‌هایی دارد.

پاسخ دادن به پرسش‌های جنسی کودکان

پرسش‌های جنسی کودکان اغلب از حدود سه تا چهار سالگی آغاز می‌شود، آن‌ها نیازمند اطلاعات درست هستند و پرسش‌های خود را تا رسیدن به پاسخ قطعی و به بهانه‌های مختلف تکرار می‌کنند. مناسب‌ترین زمان برای آموزش و مسائل جنسی به کودک زمانی است که خود او پرسشی را مطرح می‌سازد. در این هنگام حس کنجکاوی کودک بر انگیخته شده و باید به بهترین شکل از ان به نفع خود او استفاده کرد.

آموزش صحیح مسائل جنسی به کودکان

امروز امنیت و لزوم آگاهی دادن به کودکان و نوجوانان درباره مسائل جنسی بیشتر از زمان‌های گذشته احساس می‌شود. در حالی که بسیاری از خانواده‌ها از تربیت جنسی غافل‌اند؛ زیرا واقعاً برای چنین کاری توانایی لازم را ندارند.

پرورش هویت جنسی کودک

یکی از ویژگی‌های نقش دهی جنسی به کودکان اظهار رضامندی والدین از جنسیت خود در برابر فرزندان است: آن‌ها بر می‌گردد و می‌توان آنها را در حیطه تربیت جنسی مستقیم قرار داد...

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

تاثیر اذکار برکودکان
ادامه مطلب