ویژگیهای نوجوان


رشد جسمی و جنسی نوجوان

از ویژگی های بارز انسان در دوره ی نوجوانی رشد سریع و تغییر و تحول چشمگیر جسمانی است که موجب می شود در زمان کوتاهی ساختار چهره و بدن نوجوان از حالت کودکی خارج شود و اندازه ی بزرگسالان را پیدا کند. چنین رشد سریعی که به دلیل شتاب زیاد به آن «جهش نموی» گویند حدودا چهار سال به طول می انجامد. اوج بروز جهش نموی در دختران حدود 12 -13 سالگی و در پسران 14 سالگی است.

ظهور پرخاشگری در 13 سالگی

سلام پسر من سیزده سالشه تازگی پرخاشگر شده ،چه رفتاری باید داشته باشم؟

عدم حرف شنوی و بی نظمی کودک11ساله

سلام دختری دارم یازده سالست، اصلا گوش به حرف نمیده هرحرفی باهاش میزنی اصلا انگارنه انگارکه بااوهستی فکر میکنم روز به روز هم بدتر میشهو خیلی ریخت وپاش داره اصلا اتاقشو تمیز نمیکنه درصورتی که خودم اخلاقم اینه که باید همه چیزمرتب باشه دیگه خسته شدم.

پرخاشگری در بلوغ

من یک پسر ۱۵و یک پسر ۴/۵ ساله دارم که با هر دوی آنها مشکل دارم پسر بزرگم از چند سال پیش شروع کرد به دروغگویی وروز به روز بدتر شد تا هم اکنون . وفرزند کوچکترم مانند برادرش عصبی است...

دوستان ناباب و ناسالم

برگرفته از کتاب نسیم مهر استاد دهنوی

  • 1
ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

ثروت بیشتر، فرزند کمتر!
ادامه مطلب