ترس


ترس در کودک سه ساله

سلام آقای دکتر، دختر من سه سال و دو ماهشه، همش میگه میترسم، قبلا خودش میرفت توالت ولی الان اصلا نمی ره باید باهاش بري در توالت، شبا دستامو ميپيچه دورش همش میگه میترسم، میاد بین منو باباش ميخوابه اصرار میکنه، میگه از همه چی وسایه ها میترسم، میترسم براش مشکل ساز بشه.

علاقه به داستان کربلا

با سلام اقای دکتر پسر من سه سالشه به شدت به داستان کربلا علاقه داره و مرتب میپرسه و میگه تعریف کن و تلوزیون دیده مرتب ی چوب میگیره دستش و میگه من میخوام دشمنا رو بکشم. میترسم روحیه جنگجویی پیدا کنه؟

ترس از آب و استخر کودک سه ساله

سلام آقاي دكتر پسر من ٣ سالشه از آب ميترسه و تو استخر نميره باباش هم همينجوره اما جلوش نگفتيم همينجوري خودش ميترسه. به هر كس هم ميگيم ميگه تا بچه هست بايد ترسش ريخته بشه و گرنه اين ترس باهاش بزرگ ميشه ميشه لطفا راهنمايي كنيد.

ترس زیاد کودک 7ساله

باسلام اقای دکتر پسرم 7 سالشه خیلی ترسو است به تنهایی تو اتاقش بازی نمی کنه، دستشویی نمیره حتی براش توضیح دادم ونشونش دادم که هر چی تو روز هست همون هم شبها هم هست بهش گفتم منو بابا پیشتیم ولی اصلا فایده نداره چجوری باهاش برخورد کنیم که ترسش کم شه؟

ترس کودک5ماهه

سلام‌خسته‌نباشی‌من‌یه‌پسر5ماهه دارم‌خیلی‌می‌ترسه. مخصوصاازصدای‌باباش‌به‌نظرتون‌چه‌کارش کنم؟

چگونه شجاعت را در فرزندان خود ایجاد کنیم ؟

خیلی از پدر مادر ها درباره ی ترس در فرزندان خود سوالاتی دارند، در این مطلب با چند راهکار مناسب برای داشتن فرزندانی شجاع آشنا می شوید...

ترس در کودکان(قسمت دوم)

خوشبختانه، ترس های دوره کودکی خیلی زود درمان می شوند؛ به شرطی که این ترس ها در درون کودک و همراه او رشد نکرده باشند که در این صورت، درمان دیرهنگام آن چندان آسان نیست.اولین گام در درمان ترس، شناخت علت آن است؛ باید ببینیم کودک چرا می ترسد؟ از چه چیزی می ترسد؟ به چه میزان می ترسد؟ و توجه داشته باشیم کودک در چه مرحله از رشد است؟

ترس در کودکان (قسمت اول)

ترس از تنهایی، ترس از تاریکی هنگام رفتن به دستشویی، ترس از جدا شدن از پدر و مادر و... همه ترس هایی هستند که باعث می شوند تا کودک فشار روانی بسیاری را تحمل کند و پدر و مادر را به سختی بیندازد؛ چرا که ترس، باعث آشفتگی، ناسازگاری، رنج و عذاب روحی و انجام ندادن وظایف از سوی کودک می شود. برخی والدین ممکن است کودک را برای ترس هایش مسخره، سرزنش یا سرکوب کنند؛ در حالی که با این کار تنها بر ترس کودکشان دامن میزنند.

ترس کودکان

دکتر حبشی

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

پرخاش بس! (قسمت اول)
ادامه مطلب