حورایی


سه اصل مهم در روانشناسی رشد

اگر مراحل رشد را مطالعه كنید و آگاهيتان را زياد كنید، انتظار برخی رفتارها را از فرزندتان دارید. اگر فرزندتان رفتاری را از خود نشان می دهد، مقتضاي سني وی اين است، آسيب ها و خطرهای مخصوص سن خود را دارد و کارهای خاصی برای پيشگيري هايش وجود دارد.

مراقبت های دوران بارداری، دوران میزبانی مادر2

به هر صورت، همانطور كه ما به جسممان غذا مي دهيم، روحمان هم غذا مي خواهد؛ همانطور كه مي گوييم مادر به خودش برسد، روحش هم غذا مي خواهد. غذاي روح انجام مراقبت های روحی، روانی و مراقبت های معنوی است.

مراقبت های دوران بارداری، دوران میزبانی مادر1

وقتی نگاه ما به این بچه به عنوان مهمان باشد و ما میزبان باشیم، ببینید چه رفتارهایی از ما سر می زند و چه رفتارهایی سر نمی زند. وقتی مادر باردار است، دارد کار می کند، فکر کنید خودش و مهمان دارند کار می کنند.

مراقبت و عبادت ویژه قبل از فرزندآوری

انسان کمی که احساس کرد یک جلایی در دل و وجودش هست، برای بچه دار شدن می تواند اقدام کند. این کار، مراقب و عبادت ویژه قبل از اقدام برای بچه دار شدن است.

اثر کسب و کار حلال بر تربیت فرزند

چگونگی گرایش بچه های ما نسبت به اطاعت از والدین و نسبت به اطاعت از خدا به تغذیه شان مرتبط است. لقمه حرام در زندگی هم هنگام انعقاد نطفه اثر منفی می گذارد، هم در دوران بارداری اثر منفی می گذارد و هم در دوران شیردهی.

کسب آگاهی؛ قدم اول در تربیت فرزند

قدم اول در جریان تربیت فرزند، کسب آگاهی است. این آگاهی هم هرچه بیشتر باشد، بهتر است و وقتی که آدم یک سرمایه ی ارزشمند داشته باشد، آگاهی هم مهمتر می شود. فرزند از آن کالاها و سرمایه های بسیار بسیار ارزشمند است که نیاز به مراقبت، آگاهی و دانش ویژه دارد.

کی بچه دار شوم؟

چند اتفاق باید بیافتد از لحاظ آمادگی که انسان متقاعد شود که الان زمان بچه دار شدن هست. اگر این ها انجام شد، هر چه زودتر بهتر. اگر رخ ندهد ده سال از ازدواج گذشته باشد باید باز هم بهتر است صبر کنید، سال یازدهم بچه دار شوید. پس زمان مشخص ندارد.

انگیزه های مثبت فرزندآوری

انگیزه های مثبت داشتن فرزند چیست؟ چه چیزهای قلباً انسان را متقاعد می کند که بچه بیاورد و فرزند داشته باشد؟!

از پوشک گرفتن

دکتر حورایی

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

تنبل نگو، بلا بگو!(قسمت دوم)
ادامه مطلب