پندها و نکته ها

برای فرزندتان وقت بگذارید. با هم آشپزی کنید، کیک بپزید، کتاب بخوانید, بالا و پایین بپرید, بدوید, بازی کنید, کشف کنید, و شاد باشید. سرگرمش نکنید؛ همبازی‌اش شوید. بگذارید شادی بکر سالهای اول زندگی با او بماند. بگذار شوق کشف، جزء ثابتی از وجودش شود. کمکش کنید در هر لحظه‌ از زندگی‌اش لذت نابی را تجربه کند که که دیگر تن به لذت های حقیر ندهد. مادرانی که برای از سر باز کردن فرزندان‌شان دست به دامن اولین و دم دستی‌ترین سرگرمی‌های ممکن (مهم‌ترینش تلویزیون) می‌شوند بدانند اگر بچه‌شان یاد بگیرد و عادت کند که برای سرگرم کردن خودش دست به دامن سرگرمی‌های انفعالی شود، در دوران نوجوانی و جوانی فرزندان‌شان بهای سنگینی باید پرداخت کنند.

ـ از به هم خوردن دکوراسیون خانه نترسید. تمام این تیر و تخته ها اگر به درد یک خنده از ته دل فرزندتان یا برق شفاف نگاهش نخورند، فقط و فقط به درد آتش شومینه می‌خورند و بس!

ـ از اینکه مدتهای مدید پای تلویزیون بنشیند و خنده‌های بلندش فقط مال شخصیت‌ها کارتونی محبوبش باشد بترسید. از جلوی تلویزیون بلندش کنید و با او بازی کنید. از هرجایی که بلدید شروع کنید.مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

مشکل در املانویسی و خواندن در دوران ابتدایی
ادامه مطلب