سه ثمره مادر، که غوغا می کند.

سه ثمره مادر، که غوغا می کند.

اگر خانم در خانه سه ثمره داشته باشد بچه ­هایش سه تا اتفاق برایشان بیفتد این مادر غوغا کرده است. دکترا که نه بالاترین مدرک را خدا به آن­ها داده است.

سه تا ثمره در خانه:

اول این بچه ­ها در خانه با ادب بار بیایند. بی­ادبی بچه ها برای کم کاری مادر است. ادب را یاد بگیرند بچه ­ها.

دوم حیا و عفت و دیانت را مادر در خانه به بچه ­ها یاد می­دهد. با نوع لباس پوشیدن خود. یعنی پدر و مادر از روز اول در حیای بچه موثرند. محیط خانه محیط ادب باشد. محیط عفت باشد.

 سوم محیط دین پذیری و ولایت پذیری باشد. من یک وقت به بچه ام می­توانم بگویم یک لیوان آب برایم بیاور. پنج هزار تومان پول می­دهم. پولکی می­شود. پدر بگوید یک لیوان آب بیاور اگر نیاری یکی می­زنم در گوشت. این می­شود زورکی. یا بگوید برایت پفک می­خرم ولی نمی­خواهم بخرم این می­شود کلکی. نه پولکی به درد می­خورد، نه زورکی، نه کلکی. ولی مادر از اول بگوید یک لیوان بده دست پدرت خدا خوشش می­آید. این می­شود دینی. لذا قرآن می­گوید فرزند شما می­تواند دشمن شما باشد، می تواند باقیات الصالحات شما باشد.

برگرفته از سخنرانی حجت الاسلام ماندگاریمطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

بیدار کردن کودک هنگام صبح
ادامه مطلب