پرورش هویت جنسی در نوجوانی

پرورش هویت جنسی در نوجوانی

پایه هویت جنسی در نوجوانی، از کودکی شکل می‌گیرد و منشأ بیشتر اختلالات هویت جنسی نیز از دوران کودکی است که در نوجوان پدید اورد و از اختلالات و رفتارهای ناهنجار جنسی درانان پیشگیری کند. یکی از راه‌های پرورش هویت جنسی در نوجوانان، خوداری ازشبیه ساختن خود به جنس مخالف است؛ چرا که این رفتار، خلاف طبیعت زن و مرد است. از این رو عمل کنندگان به ان ملعون خداوندند.

امام علی (ع) فر ماید: از رسول اکرم (ص) شنیدم که فرمود: «خدا لعنت کند مردانی را که خود را شبیه زنان می کنند و زنانی که خود را شبیه مردان می‌سازند»!

راه دیگر پرورش هویت جنسی در نوجوانان، همانند سازی انها با والد هم جنس است در این روش والد هم جنس به منزله الگویی برای نوجوان است ووالدین باید بتوانند احساسات مردانگی و زنانگی را به درستی به فرزندان نوجوان خود انتقال دهند؛ مثل اینکه دختر خود را با ارزش و دارای کمالات و مایه ارامش قلب روح و روان مرد بداند و نقش خود را در سلامت روحی روانی جامعه تعیین کننده بشمارد پسر نیز باید خود را قوی حلال مشکلات مدیر و مدبر تکیه گاه و محبت کننده به زن بداند و نقش هدایتگرانه خود را در زندگی باور کند.

برگرفته از کتاب تربیت جنسی فرزندان نوشته جواد مصلحی، انتشارات موسسه امام خمینیمطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

ریشه های رفتارهای غلط در کودکان(قسمت دوم)
ادامه مطلب