لجبازی و پرخاشگری کودک سه ساله

با عرض سلام و خسته نباشيد دختر ٢سال و هشت ماهه اي دارم كه جديدا هركاري كه بهش ميگم نكن اصن أهميت نميده و اگه دست بزنه و ازش بگيري جيغ ميزنه و گريه ميكنه كه اگه پدرش باشه سريع ميده دستش به تعبيري لجباز شده  جديدا فقط موهاي دختر عموشو كه ١٨روز كوچك تره ميكشه واصن باهاش نميسازه ميشه  لطف كنيدبگيد باهاش چه جوري رفتار كنم ممنون

 

سلام

شبتون بخیر

کاملا طبیعیه. کودک از 1.5 سال وارد دوران استقلال طلبی میشه و در 3سال به اوج این دوران میرسه. از نظر والدین این استقلال طلبی کودک لجبازی یا زورگویی یا خودسری تعبیر میشه که غلط و اشتباهه.

👈شما باید کودکتون رو با مهربانی در مقابل تصمیماتی که به خودش مربوطه آزاد بگزارید و اجازه بدید در حوزه خودش تصمیم بگیره و عمل کنه.

 

👈از امر و نهی مدام و مکرر پرهیز کنید و روی تحسین و تشویق مناسب و به جا تمرکز کنید.

 

👈روابطتون رو در خانواده بر مدار آرامش و مهربانی تنظیم کنید و از جار و جنجال و نزاع و دعوا جدا خودداری کنید تا محیط منزل فضایی دلپذیر و آرامبخش داشته باشه و روح کودکتون در چنین فضایی سالم و آرام رشد کنه.

 

👈روابط با همسالان را در قالب بازی بهش یاد بدید و روزانه 2-3 ساعت در گروههای کوچک همسالان قرارش بدید تا در بازی تمرین کنه و ارتباط با دیگران رو خوب یاد بگیره.مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

حسادت کودک
ادامه مطلب