پرخاشگری در بلوغ

پرخاشگری در بلوغ

با سلام وخسته نباشید           

من یک پسر ۱۵و یک پسر ۴/۵ ساله دارم که با هر دوی آنها مشکل دارم پسر بزرگم از چند سال پیش شروع کرد به دروغگویی وروز به روز بدتر شد تا هم اکنون .

امسال هم دیگر درس نمی خواند وما مطمئن هستیم مردود می شود بی احترامی به من آشکار وپدرش در پنهان  ومی گوید من هر جا که بروم به شما مربوط نمی شود اگر قرار باشد جایی برود زود می رود وخیلی دیربرمی گردد  برای مشاوره هم هر چه با پدرش صحبت می کنم  ایشان اهل مشاوره رفتن نیستند وبه من هم اجازه نمی دهند وفرزند بزرگترم خیلی عصبی هستند وفرزند کوچکترم مانند برادرش عصبی .پرخاشگر وموقع عصبانیت خود را می زند ومی خواهد همیشه حرف خودش باشد ودائما درحال گریه کردن است ودر مهد جز در کلاس خودش نه در جشنها و عزاداریها وکلا برنامه های مهد شرکت نمی کند حتی شن بازی نمی کند می گوید دستهایم کثیف می شود .فرزند بزرگم هم مرتب می گوید من از زندگی خسته ام شما را وخانه را دوست ندارم ودوست دارم بمیرم وموقع دعوا بیان می کند من خودم را می کشم .ما سفرهای زیادی می رویم .فرزندم با دوستان هیئت ومدرسه به اردو می رود از لحاظ تغذیه همیشه در دسترس است نمی گویم همه چی ولی سعی می کنم امکانات را فراهم کنیم من باید چه کاری انجام دهم با تشکر

 

سلام

فرزند بزرگتون در اوج دوره بلوغ هستند و بخشی از افسردگی و پرخاشگریشون طبیعیه.

اما حد افراطیش نشان از یک محرومیت هیجانی در دوران کودکی دارد.

 

👈لازمه در این سن پدرش بیشتر باهاش ارتباط بگیره. استخر و فوتبال و گردش دونفره و ...

 

👈برای ایشان توصیه میکنم شما مادر باشید. فقط مادر. نقش پدر و ناظم به خود نگیرید. محبت مادرانه و نوازش مناسب و رسیدگی لازم را داشته باشید و کنترل و تربیت و ... را بعهده پدرش بگذارید.

 

👈فرزند دومتان هم تحت تاثیر محیط منزل قرار دارد. و در اثر مشاهده پرخاشگریها رفتار پرخاشگرانه پیدا کرده.

برای ایشان بهتر میتوانید مؤثر باشید چون هنوز از سن و سال کودکی عبور نکرده و با تغییر محیط و استمرار در آرام نگه داشتن فضای تربیتی کم کم روحیه عصبیش ترمیم میشود. البته مشروط بر استمرار و ثبات فضای آرامش.

 

👈شما کار سختی در پیش دارید.

با انجام تکنیکهای #مدیریت_خشم در کانال، پرخاشگری و عصبانیتهای خود را سامان دهی کرده و مهار کنید.

 

👈ناراحتیهایتان را ثبت و در جهت برطرف کردنشان اقدام کنید.

 

👈ظرفیت روحیتان را با معنویت افزایش دهید و فضای روحی جدید را برای آرامش بخشی به خانواده هدیه کنید.

 

حتما آثار روانی این حرکت برایتان چشمگیر و امیدبخش خواهد بود.

 

💐در #کارگاه دوم تربیت فرزند به بیان مراحل رشد روانی و اجتماعی کودک پرداخته و بسیاری از این قبیل مسائل را مورد بررسی قرار خواهیم داد. توصیه میکنم با ما همراه بشید.مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

هدف در تربیت فرزند چیست؟
ادامه مطلب