بدغذایی و نگه داشتن غذا در دهان کودک 19 ماهه

 

 

سلام ببخشيد من دخترم ١٩ ماهشه و خيلي بد غذاست غذا را تو دهنش نگه ميداره و بعدش ميريزه بيرون. شير هم، شير خشك ميخوره،

 

پاسخ {دکتر رومی}👇

 

اصولا بعضی بچه ها سرعت غذا خوردنشان پائین است و اغلب والدین به دلیل کم حوصلگی یا کمبود وقت می خواهند به زور به کودک شیر بدهند یا غذا بدهند که به نوعی همراه با تهاجم  است و تاثیر منفی بر کودک میگذارد.

 هر نوع عصبیت که به منزله تهاجم به کودک است در این خصوص ممنوع است. البته کم اشتاهی دوره ای و #بدغذایی کودک دلایل مختلفی دارد که ابتدا باید از نظر پزشکی چک شود که انگل نداشته باشد و اگر مشکل نداشت نیاز به ارتبط گرم شما با او دارد او را  بصورت بازی گونه درگیر آماده سازی غذا همراه خودتان کنید تا او از آماده نمودن غذا لذت ببرد و همچنین غذا خوردن را تبدیل به بازی کنید که او بتواند با دستانش غذا را حس کند و ریخت پاش نماید شما هم بدون آنکه به او بدهید با لذت از غذا بخورید وقتی این فضا برایش لذت بخش شد  به راحتی و به اندازه نیازش خواهد خورد ولی اگر هدفتان غذا دادن به او باشد نه لذت بردن او بشدت در مقابل شما امتناع خواهد کرد و آسیب خواهد خورد.

 البته  برای حل این مشکل حداقل یکی دو ماه باید حوصله کنید و اگر در این بین به روال سابق برگردید موضوع حاد تر خواهد شد.مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

پرخاش بس! (قسمت دوم)
ادامه مطلب