مقابله با بددهنی کودک

اگر کودکی حرف زشت میزند چیکار باید کرد؟

پاسخ {دکتر رومی}👇

 

 اگر کودک زیر سه سال است به آن توجه نکنید نه مثبت نه منفی تا خاموش شود این مدت ممکن است بین یک هفته تا یک ماه طول بکشد.

 اگر هم بالای سه سال  تا هفت سال بهتر است از روش باز استفاده کنید یادتان باشد شما به عنوان مادر یا پدر نباید به هم بریزید حرف بد طبیعیه و بچه ها از  هر صد مفهومی که یاد می گیرند یکی دوتا حرف بد هم یاد میگیرند و این نشانه خوبی است که شبکه عصبی مغزشان در حال رشد است. اگر کسی  توقع داشته باشد فرزندش در هیچ جا و به هیچ عنوان حرف بدی نزند که غیر ممکن است. 

 

شما نسبت به آن نباید واکنش منفی نشان دهید و حالتان نباید خراب شود. باهاش باید بازی کنید مثلا اون حرف را برای اشیا تکرار کنید یک بار شما یک بار او بین 60 تا 90 بار این حرف باید زده شود با حال خوب تا جذابیت کلام برایش از بین برود . این بازی هم  سه تا چهار بار باید انجام شود . با حال خوب و بدون نگرانی اگر هم نگران هستید و عصبی هستید  و  دلیل دیگری دارد به روانشناس یا مشاور مجرب مراجعه کنید.مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

پرورش هویت جنسی کودک
ادامه مطلب