جدا خوابی فرزند اول بعد از تولد فرزند دوم

جدا خوابی فرزند اول بعد از تولد فرزند دوم

 

من یک نوزاد1 ماهه و یک پسر 4 ساله دارم. پسرم در اتاق خودش میخوابید ولی از وقتی بچه جدید وارد خانواده شده میگوید باید او هم در اتاق جداگانه بخوابد و نباید کنار تو بخوابد و به این بهانه شبها کنار ما میخوابد. من باید چه رفتاری داشته باشم؟ 

 

پاسخ {دکتر رومی}👇

 

 ببینید هنوز فرزند 4 ساله شما بسیار کوچک است ، باید درکش کنید چه حسی دارد و چقدر از اینکه والدینش را فرزند دیگر تصاحب نموده است نگران و عصبانیست. وقتی درکش کردید و حسش را فهمیدید به او بگوید که میدونید چقدر نگرانی که ما با او تنها باشیم ولی یادت باشه ما دوست داریم و در کنار تو هستیم بعد بیست سی ثانیه در چشمهایش نگاه کنید و ارام در بغل بگیریدش  با این مکانیزم بخش مهمی از بغض و هیجان او کاسته میشود و شرایط برای خواباندنش در اطاقش فراهم میشود هرچند که بعضی شب ها هم بد نیست با شما باشد.مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

مشکل در املانویسی و خواندن در دوران ابتدایی
ادامه مطلب