بهانه گیری و نق زدن کودک

بهانه گیری و نق زدن کودک

 

باسلام

بچه من خیلی نق میزنه. هم درحال ناله زدنه و کلافم کرده چیکارکنم

 

پاسخ دکتر رومی👇

 

برای حل مشکل نق زدن و بهانه گیری فرزندتان روزی حدود  سه تا پنج ساعت  باید در معرض رابطه با کیفیت از سوی شما قرار داشته باشد به گونه ای که شما را رها کند . این شکل از رابطه همراه با  تعامل بازیگونه است .

 

همانطور که بارها گفته ام منظور بازی کودکانه نیست انجام کارهای منزل و خودتان بصورت بازی با او پس از یکی دو هفته نیاز او به رابطه و احساس امنیت از سوی شما به حال طبیعی می رسد یعنی حدود یک تا دو ساعت بیشتر نیاز به رابطه با شما نخواهد داشت بعد از طبیعی شدن رابطه اگر به هر دلیل که اغلب برای چک کردن اوضاع است که آیا مادر به هم میریزد یا نه شروع به واکنش هیجانی می نماید شما  تا اتمام آن یعنی حدود یک ساعت هیچ واکنشی از خود نشان ندهید او احتمالا بشد گریه خواهد کرد ویا شروع به پرخاشگری خواهد نمود با اقتدار بدون اینکه بهم بریزید او را کنارتان بنشانید ولی هیچ رابطه کلامی و چشمی با او تا زمانی که ارام شد با او نداشته باشید بعد از آن وقتی ارام شد حالا  با روی باز با او برخورد کنید انگار که هیچ  اتفاقی نیفتاده و شروع به بازی با او کنید . ضمنا در این خصوص هیچ توضیحی به او ندهید که مثلا این کار تو بد است یا کار بدی انجام دادی و اینجور موارد ...مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

«کثیفی خوب است.»: چرا کودکان باید در معرض میکروب ها قرار گیرند؟!
ادامه مطلب