مشکل ارتباط فرزند دوم با اولی و سومی

 

سلام اقای دکتر یک پسر 7 ساله دارم و یک دختر 2سال و 4 ماهه و یک دختر 2ماهه. دختر 2ساله مدام بهانه گیره و همیشه گریه میکنه. برادرش رو هم خیلی اذییت میکنه چه موقع تماشای تلوزیون، چه درس، چه بازی. خواهر کوچیکترش رو هم میزنه. چه رفتاری باید باهاش داشته باشم؟

 

پاسخ (دکتر رومی)👇

 

با سلام و خدا قوت به شما مادر  بزرگوار  کاملا درکتان می کنم تعامل با دختر کوچولویی که حس می کنه جاشو گرفتن و از این موضوع دلخوره چقدر سخته مخصوصا برای مادری که مسئولیت یک کوچولوی دو ماه رو داره ، از یک سو با این دختر عزیز باید همدلی کنید او خشم دارد و از این وضعیت عصبی است  حق هم دارد چون هنوز نیاز به شما دارد و خواهد داشت .

با بازی های مختلف مثل بازی  تعویض کوچولو ، شستن کوچولو و مراقبت از او و سایر بازی های دیگر هیجان ش را کاهش دهید و با بازی های حرکتی هم انرژی پسر تون و هم او را کاهش دهید  از سوی دیگر ترحم و دلسوزی برای این بچه ها بسیار خطرناک است و نیاز به اقتدار شما هم دارد.

 گاهی وقت ها که سرگردان است و درحال اذیت کردن خودش و دیگران است آنوقت است که بصورت یک مادر مقتدر آرام و قدرتمند وارد شده و او را کنترل نمایید کودکان بشدت از دست مادران غیر مقتدر عصبی هستند و عاشق مادران مقتدر هستند چون بار اضافی را از روی  آنها بر میدارند و کمک شان میکنند.مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

آیا تمایل به جنس مخالف در کودکان نیاز به مدیریت دارد؟
ادامه مطلب