انگشت در بینی کردن

انگشت در بینی کردن

 پسرم انگشت توی دماغش میکنه 😓

اون خیلی بچه ی مهربون و دوست داشتنی هست ولی اینکارش باعث شده من خجالت میکشم باهاش جایی برم، و برای خودش ناراحتم😔

گاهی که دعواش میکنم یواشکی میره پشت در و اینکار رو انجام میده انگار براش یه تیک ناخوداگاه شده .

 

پاسخ {دکتر رومی}👇

 

 سلام خردسالان همانطور که باید اعضای بدنشان را بشناسند ، بینی و سوراخ آن راهم باید بشناسند و مهارت این را پیدا کنند که از انگشت شان برای تمیز کردن آن استفاده کنند. وقتی کودکی این مهارت را پیدا می کند أین نشانه خوبی است مثل حرف زدن و راه رفتن و خجالت ندارد.

فرزند شما موجودی رسیده و کامل  نیست که از او انتظار داشته باشید مثل یک فرد بالغ بیست ساله رفتار کند او دوسالش بیشتر نیست اگر سر این موضوعات حساسیت نشان دهید و مداخله کنید او آسیب خواهد خورد و رشد متعادلی هم نخواهد داشت . اما به عنوان یک تیک و کار مداوم اگر انجام شود نشانه آن است که از جانب مادر یا پدر در معرض تهاجم و تنش است و فشاری که به او وارد میشود را اینگونه دارد تخلیه می کند بجای اینکه با این موضوع درگیر شوید فشار را از روی او بردارید.مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

آیا تمایل به جنس مخالف در کودکان نیاز به مدیریت دارد؟
ادامه مطلب