تلویزیون و زبان دوم برای کودک 6 ماهه

تلویزیون و زبان دوم برای کودک 6 ماهه

 

 دخترم ۶ ماهشه و روزانه ۳ ساعت برنامه مناسب سنش رو براش پخش میکنم. آیا اشکالی داره؟در جهت یادگیری زبان_دوم  تلویزیون میبینه.

 

پاسخ {دکتر رومی}👇

 

تلویزیون تا سه سالگی که دوره حسی و حرکتی کودک باید طی شود ممنوع است ، بدون شک تلویزیون آسیب های خاص خود را دارد و اجازه نمی دهد سیستم حسی کودک شکل بگیرد .

اگر شما انگلیسی زبان هستید با فرزندتان به زبان خودتان صحبت کنید تا زبان دوم را یاد بگیرد ، یاد گرفتن زبان دوم در این سن از طریق تلویزیون میتواند بدون تردید باعث آسیب های شناختی در آینده شود که بعد از سن هفت سالگی خودش را نشان خواهد داد.

همچنین میتواند بر رشد حسی کودکتان تاثیر منفی شدید بگذارد و دچار اختلال گفتاری و تاخیر در حرف زدن و غیره شود.

سال اول تولد، کودکان از طریق دهان و تجربه چشایی محیط مغزشان رشد میکند محیط او را تمیز کنید و آزادش بگذارید تا محیط را تجربه کند و خودتان هم حداقل روزی سه ساعت با او بازی های حسی انجام دهید ماساژش دهید، جلوی صورت تان بگیریدش و برایش شعر بخوانید چیزهای مختلف را برای به دهان بردن در اختیارش بگذارید و غیره .

 مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

خانواده آسمانی 1
ادامه مطلب