اضطراب جدایی زیاد بعد از شیر گرفته شدن کودک

سلام و خسته نباشید ببخشید دختر من 1 سال و 10 ماهش رو تمام کرده ولی جدیدا خیلی بهم وابسته شده و اگر بخوام برم دستام رو بشورم و برگرده نبینم گریه میکنه قبلا اینطور نبود با اینکه من برای بازی کردن و بازی با غذا و ریختن وسیله های کابینتو کمد آزادش گذاشتم ولی چند وقته اضطراب جدایی از من روداره و نمیدونم چکار کنم خیلی دوست دارم این اضطراب رو از دست بده ناگفته نمونه جدیدا هم از شیر گرفتمش و چون غذا نمیخورد و فقط شیر میخورد یک دفعه ازش گرفتم و میدونم اشتباه بوده و واقعا پشیمونم .

 و موقع آشپزی باید بغلم باشه تورا خدا  راهنماییم کنید.

 

پاسخ استاد صادقی:

این حسی که در بچه ایجاد شده است به خاطر همان است که ناگهانی او را از شیر گرفتید و یک تنش عصبی در بچه ایجاد می شود وقتی مادر اورا به صورت ناگهانی از شیر می گیرد.

  باید خیلی با ملایمت اتفاق می افتاد. حالا بهرحال شما این کار را کردید پس نسبت به این اصرارش واکنش منفی نشان ندهید. واکنش منفی، دو جهت دارد یک وقت اینکه به او توجه کنید که بچه سرخورده شود. یک وقت اینکه به اصرارش خیلی توجه کنید که بچه به این وابستگی ادامه بدهد. بنابراین روزهایی که حقش است و دارد درست رفتار می کند وانگیزه ی مثبت دارد، خیلی لازم است که شما درست توجه کنید و نیازش را برآورده کنید. اما آنجایی که حقش نیست و بیش از اندازه واکنش منفی به خواسته اش نشان میهرکاری که کرد، دهد، شما هم اصلا توجه نکنید. حالا گریه کرد، ناله کرد، زاری کرد، هرکاری کرد مهم نیست، شما کار خودتان را بکنید. آرام آرام این از سرش می افتد انشاءالله.

 در مجموع،  وظایف مثبت تان را خوب عمل کنید یعنی درطول شبانه روز، به او توجه کافی کنید به نیازهایش رسیدگی کنید، بازی کنید، نوازش کنید برای حرف زدن با او وقت بگذارید ولو او نمی تواند با شما صحبت کند، شما با او صحبت کنید در مورد کارهای مختلف اما وقتهایی که اینطور ناراحتی و بی تابی میکند، شما خیلی با ملایمت بگویید:«من هستم، جایی نرفتم، الان دستامو می شورم میام» حالا او شروع می کند شدید گریه می کند ولی شما به گریه ی شدیدش اعتنا نکنید.

 ان شاء الله کم کم در ظرف یکی دو ماه، آرام آرام برطرف می شود. موفق باشید.پاسخ صوتیمطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

دزدی در کودکان(قسمت اول)
ادامه مطلب