در روابط زناشویی با حضور فرزند شیرخوار چه کنیم؟

در روابط زناشویی با حضور فرزند شیرخوار چه کنیم؟

سوال: شرمنده که اینقدر بی پرده سوال میکنم اما این واقعا برایم سوال است که چگونه میتوان دور از چشم کودک شیرخوار روابط زناشویی داشت. ما به شدت محدود شدیم. آیا راه خاصی بلد هستید؟

پاسخ استاد صادقی- کارشناس ارشد مشاوره:

در مورد روابط زناشویی یعنی در واقع هر نوع ارتباط خاصی که جنبه‌ی جنسی دارد بین مادر و پدر در حضور کودکان صحبت می کنیم. ابتداً عرض کنم به شدت در مبانی تربیتی دینی و هم در توصیه های روانشناسی از این موضوع نهی شده است. هر نوع رابطه ای اعم از بوسیدن، لمس کردن نوازش کردن یا روابط عمیق تر مثل آمیزش جنسی در حضور کودک اگر بیدار باشد و متوجه باشد برای کودک آسیب زاست و زمینه‌های اضطراب شدید در او ایجاد می‌کند. دوماً اگر خواب باشد توصیه‌های اکید دینی که را در این زمینه داریم، که در اتاقی که کودک خوابیده است صدای نفس والدین در حال آمیزش جنسی نباید به گوش او برسد حالا یک وقت هایی خیلی شرایط بغرنج است خیلی خانه محدود است شرایط خیلی سخت است با یک پرده ای با یک دیوار کاذب با یک کمدی مثلاً اینها یک حائلی ایجاد کرد که فاصله ای باشد اما اگر شرایط اینقدر حاد نیست به گفته‌ی بعضی از دوستان اشاراتی هم شد. آن شبی که والدین قصد دارند رابطه داشته باشند بچه را اساساً در راهرو، حال یا پذیرایی بخوابانند و بستر خوابش را در اتاق دیگری را در پذیرایی پهن کنند و بچه اساساً آن شب آنجا بخوابد مادر بچه را آنجا بخواباند و وقتی کار آمیزششان تمام شد بیاید همان جا کنار بچه‌اش استراحت کند تا صبح این راهکار، راهکار منطقی و معقولی است و بیدار شدن بچه هم خیلی نباید خیلی برایشان مخل این ارتباط باشد اگر بدانند و زمان بندی کنند که رابطه را درست پیش ببرند می‌توانند در فواصل بیدار شدن کودک، چون خصوصاً کودکان شیر خوار یک فواصل مشخصی برای خواب و بیداری دارند. من یک تکنیکی هم عرض می کنم خدمت شما کودک را که جدا خوابندید برای برقراری ارتباط خوب یکی از لباس‌های مادر که قبلاً تنش کرده و بوی مادر را دارد کنار صورت بچه بگذارید چون یکی از عواملی که بچه نیمه شب بیدار می‌شود این است که بوی مادر را استشمام نمی‌کند بوی مادر برای او امنیت خاطر می‌آورد و خواب او را بیشتر و عمیق‌تر می‌کند یکی لباس‌های مادر را که پوشیده و در آورده برای این که بشورد بوی مادر را داشته باشد این لباس را کنار صورت بچه بگذارید این باعث می‌شود که دیرتر از خواب بیدار شود و می‌توانند پدر و مادر روابطشان ادامه دهند. اما اگر احیاناً این مسئله برایشان جدی است خوب بیایند تقسمی بندی کنند یعنی برای یک ارتباط می‌تواند فصول و درجه‌های مختلف قرار بدهند و یک ارتباط را چند قسمت کنند. اتفاقاً بعضی از سکسولوژیست ‌ها معتقد هستند که اگر شما ارتباط طولانی کنید و تحریک را چند مرتبه انجام دهید در نهایت از آمیزش بهتر و لذت بخش تری بهره خواهید برد تا اینکه خیلی فوری و تعجیلی بدون مقدمات و بدون ملاحظه و معاشقه پدر مادر بخواهند یک ارتباط کامل تجربه کنند. خود همین که مثلاً لابه لای رابطه مجبور بشوند رابطه را قطع کنند به بچه برسند و مجدداً بیایند شروع کنند می‌تواند زمینه ای باشد برای ارتباط بهتر و ارتباط لذت بخش تر برای زوجین. موفق و سر بلند باشید.مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

تصویر سازی خوب و بد از نماز
ادامه مطلب