افزایش هوش جنین در بارداری

افزایش هوش جنین در بارداری

اگر کودک باهوشی می خواهید می بایست تغذیه مناسب را پس از سه هفته بعد از لقاح شروع کنید. چرا که  زمانی است که مغز  جنین شروع به رشد میکند. شما می بایست تغذیه با مواد مغذی را از این هفته شروع کنید.

🔸در سه ماهه اول  بارداری، سلول های عصبی تشکیل می شوند، اما لزوما به طور کامل مغز رشد نمیکند. در سه ماهه اول تا 70 درصد از بافت های جنین چربی است . بنابراین خوردن چربی های سالم از غذاهای طبیعی در این زمان ضروری است.

🔸در سه ماهه دوم، همزمان هر دو اعصاب و اندام های حسی شروع به توسعه میکنند. در این سه ماهه هم  مادر برای افزایش رشد مغز جنین نیاز به چربی های سالم دارد.از ماه پنجم کودک را احساس میکند.

🔸سه ماهه سوم زمانی است که قسمتی از  مغز جنین که  خاطرات و توانایی های یادگیری را برعهده دارد شروع به رشد میکند.

بنابراین خوردن غذاهای سالم در دوران بارداری ضروری است، برای به دنیا آوردن یک کودک باهوش مصرف مواد غذایی زیر برای خانم های باردار توصیه میشود:

🔸ساردین به دلیل داشتن DHA

🔸دانه کدو به دلیل داشتن روی

🔸 اسفناج برای فولات

🔸تخم مرغ برای کولین

🔸عدس برای آهن

🔸آجیل برای سلنیوم

🔸 بادام زمینی برای ویتامین E

🔸ماست یونانی برای ید

🔸آوکادو برای اسیدهای چرب اشباع نشده

برگرفته از کانال طب سنتی دکتر جبلی مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

پاداش و جایزه
ادامه مطلب