لذت بردن کودک از به دهان بردن اشیا

لذت بردن کودک از به دهان بردن اشیا

وقتی کودک با خبر می ­شود که از دهانش لذت فوق العاده ­ ای به دست می­ اید، هر چیزی را که پیدا می ­کند، به دهانش می ­برد. آن­ ها انگشتشان را می ­مکند، و گوشه­ ی پتو یا قسمتی از اسباب  بازیشان را به دهان می ­برند. مکیدن، جویدن، و گاز زدن چیزهایی که حتی غیر قابل خوردن هستند. لذات خوش ایندی به همراه دارند. از  این لذات دهانی نبایستی جلوگیری به عمل آورد، فقط باید تنظیمشان کرد. ما باید مراقب باشیم تا آنچه وارد دهان کودک می ­شود، بهداشتی و تمیز باشد، برخی از کودکان تمام لذات را در خوردن کسب می ­کنند؛ برخی دیگر از آن ­ها بر ای تکمیل  این لذت به مکیدن نیاز دارند، که کودک را باید در  این مورد آزاد گذاشت. در سال­های نخست کودکی، دهان کودک همان  اینه اصلی است که دنیا را برای او منعکس می ­سازد. پس بگذارید که  این انعکاس، انعکاسی لذت بخش باشد.

وقتی کودک نیازهای مکیدن خود را برآورده نمی ­سازد،  این نیازها از میان نمی ­روند، بلکه به صورت­ های منفور، ضعیف ­تر و یا قوی ­تر خودشان را نشان می ­دهند. نوزاد شاید مکیدن انگشتش را ادامه بدهد و کودکان مکیدن مداد پاکنش را، و یک فرد بالغ مکیدن سیگارش را. نوزادان شاید تمام اشیا را به دهان ببرند، کودکان شاید ناخن­هایشان را بجوند، و بزرگتر ها شاید از دهان خود بر ای زدن حرف­های نیشدار و زننده استفاده کنند.

 مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

آیا تمایل به جنس مخالف در کودکان نیاز به مدیریت دارد؟
ادامه مطلب