آموزش تکالیف دینی باید قبل از سن تکلیف شروع شود.+فیلم

آموزش تکالیف دینی باید قبل از سن تکلیف شروع شود.+فیلم

قبل از رسیدن فرزندان به دوران تکلیف باید آمادگی انجام تکالیف الهی در آن ها ایجاد شده باشد. مثلا از کودکی دختر را با لباس خیلی کم در جمع آورده نشود و از حدود 7 سالگی لباس آستین بلند و شلوار بپوشد. و کم کم با روسری دوست شود.

«قبل از آنکه دختر و پسر به سن تکلیف برسند این آموزش ها را باید ببیند. گاهی وقت ها انسان در خیابان دختری را می بیند که بی حجاب است به مادرش می گوید دخترش را این طور تربیت نکن می گوید نه سالش نشده است. می گوید تا نه سال نشده اگر آزاد باشد می تواند در نه سالگی حجاب داشته باشد؟ یک پسری تا پانزده سالگی سیگار بکشد در پانزده سالگی می تواند قطع کند؟ ماشین نیست که فرمانش را بگردانی. انسان وقتی با یک سبکی خو گرفت و عادت کرد باید معجزه اتفاق بیفتد تا برش گرداند. این است که خواهران مواظب باشید بچه تان فقط بچه دنیا نباشد و ذخیره قیامت تان هم باشد. در دنیا بچه شاید تا 10، 20، 30، 40 سال بچه است اما در جهان ابدی این بچه باقیات و صالحات من نیست. بچه تربیت کردم، خانه، ماشین، تحصیلات، کنکور و ... اما رابطه اش با خدا و فقرا قطع است. اما کدام به درد شما می خورد و به درد جامعه و آینده می خورد؟ خدا به بچه می گوید ذخیره آینده، و قدّموا انفسکم. باقیات و صالحات باشد. چون هر کار خیری بچه کند ثوابش را پدر و مادرش هم دارند. اگر بچه تان را در یک مسیری کج قرار دادید تا آخر عمر هر چه کج برود گناهش بر گردن پدر و مادر و مربی و استاد و هر کسی که او را کج کرده است. سن سنه حسنه. اگر بچه را در مسیر خیری قرار دادی تا آخر عمر هر کار خیری کند آن معلمی که آن راه را جلویش گذاشت در کارش شریک است.»مطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

مادر حرفه ای از گریه کودک مضطرب نمی شود
ادامه مطلب