رفتارهای بد کودک در مهمانی

رفتارهای بد کودک در مهمانی

خانمی در رابطه با گستاخی کودک 6 ساله شان هنگام مواجه با سایرین پرسشی را مطرح کرده­اند.

سوال: من یک دختر شش ساله دارم که از لحاظ رفتاری خوب است فقط وقتی مهمان می آید و چشمش به یک غریبه می افتد گستاخ و غیر قابل کنترل می شود. لطفا راهنمایی کنید که چه کار کنم؟

پاسخ: خانم عزیز دختر شش ساله شما توجه دیگران را گدایی می کند. چرا؟ چون توجه بیشتر به خاطر اشتباهات او بوده. یعنی هر وقت کار درستی کرده آفرین باریکلای شما کم بوده یا تعداد ذکرات شما بیشتر بوده. حالا با دلایل کار نداریم. چه کنیم از این به بعد تکرار نکند؟ از جلوی مهمانان دعوایش کنیم خیلی به او برمی خورد آن وقت برای آنکه لج شما را درآورد آن را باز تکرار می کند. اگر جلوی مهمانان هم هیچی نگویید پرروتر می شود و دفعه بعد گستاخ تر عمل می کند. پس چه کار کنیم. دعوا را به مهمانان واگذار می کنیم. دختر شما دنبال جلب توجه آن مهمانان است. پس مهمانانی که به شما نزدیک تر هستند وقتی به خانه می آیند پنهانی به آن ها بگویید که دخترم می آید برای جلب توجه شما رفتارهایی از خودش نشان می دهد شما با او برخورد کنید. یعنی دخترتان جلوی مهمانان گستاخی می کند و مهمانان به او می گویند اصلا خوشم نیامد این کار را کردی. اصلا خوب نبود این جمله را گفتی. محکم هم به او می گویند. به دخترتان خیلی برمی خورد ولی یاد می گیرد این طوری نمی تواند جلب توجه دیگران را به دست بیاورد.

برگرفته از کانال دکتر اسلامیمطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

مانع فرهنگی بر سر راه فرزندآوری + فیلم
ادامه مطلب