لجبازی در کودکان (مشاوره)

با سلام پسرم دوسال و ۳ماهشه من شاغلم و تو مهد کودک پسرم عصر که میارمش خونه همش در حاله جیغ زدن و بهانه گیری اصلا نیازاشو نمیگه فقط جیغ و گریه حتی بعد مهد میبرم پارک یا بیرون باهاش بازی میکنم بازم میارمش خونه همش بهانه میگیره من و پدرش کلافه میشم از این اخلاقش هر جا مهمونی جایی هم میریم پیشه هم سن و سالای خودشم در حاله جیغ زدن اما توی مهد فقط بازی میکنه اصلا جیغ و بهانه گیری نمیکنه میشه راهنمایی کنید.

پاسخ کارشناس را بخوانید.
سلام به شما
اگر کودک شما توانایی تکلم خوبی دارد ولی استفاده نمی کند، دو راهکار می تواند به شما کمک کند.
1.شما ساعات زیادی کنار او نیستید و وقتی هم بر می گردید خسته اید و نیاز به استراحت دارید ولی کودک شما نیاز دارد که حال که کمیت ارتباط شما کم است ،  کیفیت رابطه را بالا ببرید. هر روز 2-3ساعتی با او رابطه ی مستقیم پرهیجان و شاد برقرار کنید. با هم آشپزی کنید  شعر بخوانید و بخندید. اگر مدتی این رویه را ادامه دهید و احساس کند، رابطه خوبی دارید، کم کم حتی کمتر از یک ساعت هم برای او کافی خواهد بود  ولی همیشه این رفتار را ادامه دهید.
2. توجه و بی توجهی به رفتار منجر به تقویت رفتار می شود. هر بار که با جیغ چیزی می خواهد، او را نبینید، نه فریاد، نه چشم غره، نه کلافگی، نه بس کن دیگه، فقط به کار خود برسید. شاید نیم ساعت گریه کند. اما به محض این که خواسته اش را گفت به او توجه کنید. این رویه هر دو شما باشد و اصلا از گریه بچه و جیغ هاکلافه نشوید و او را تنبیه چه لفظی چه غیر آن نکنید. چرا که کودک توجه منفی را به بی توجهی ترجیح می دهد.  مطمئن باشید رفتار شما درتقویت یا تضعیف این رفتار تاثیر مستقیم دارد.

 

منبع: کانال نوردلم، فرزندم

https://t.me/nooredel

https://eitaa.com/nooredelمطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

ترس در کودکان
ادامه مطلب