از پوشک گرفتن و شب ادراری (مشاوره)

پسرم 2سال و 6 ماهش هست، 3ماه پیش از پوشک گرفتم.(با علمِ ب اینکه توی خواب شب و روزش خشک هست و فاصله ی بین دفعات جیش کردنش هم 2ساعت هست) الان بعد از گذشت 3 ماه از این پروسه، هنوز پسرم وقتی جیش داره بهم نمیگه. خودم با فاصله ی دو یا 3 یا حتا 4ساعتی یک بار میبرمش دسشویی. ولی اگر مایعات بیشتری خورده باشه ک زودتر از این زمان جیشش بگیره و من از حرکاتش متوجه نشده باشم، خودشو خیس میکنه.
دریغ از یک بار دعوا کردن! نه دعواش کردم و نه محرومش کردم و نه هیچ تنبیه دیگه یی. اما نمیدونم چرا هنوز بهم نمیگه.
خواهش میکنم کمکمون کنین! 3 ماهه تو وضعیت بدی هستیم. و وختی خودشو خیس میکنه دیگه نمیدونم باید چه واکنشی نشون بدم.
خدا خیرتون بشه انشالله

سلام به شما
آفرین به صبر و حوصله ای که به خرج دادید. یه بسته از انواع خوراکی های خوشایند کودک تهیه کنید مثل ژله و شکلات و لواشک تنقلاتی مثل سنجد و پسته و ... در بسته های کوچک قرار بدید و در سبدی در دستشویی بگذارید.

شما او را به رفتن به دستشویی دعوت نکنید. ولی هر بار که در دستشویی کارش را انجام داد اجازه بدهید خودش یک بسته را انتخاب کند.

 دست کم یک هفته ای به این منوال ادامه دهید که به جز شرابط خاص مثل مهمانی و بیماری شما اصلا او را به دستشویی نبرید ولی همیشه جایزه آماده در دستشویی داشته باشید. و به هیج وجه حتی یک بار با اصرار و گریه بدون دستشویی کردن در دستشویی به او جایزه ندهید.

اگر احساس می کنید فهم کافی دارد با یک ساعت یا گوشی که لازم ندارید برای او زنگ جیش بگذارید. یعنی هر دوساعت یا هر وقت حدس زدید که نیاز به دستشویی دارد ولی همکاری نمی کند ساعت را کوک کنید و در دستشویی قرار دهید. اوایل بگید زنگ جیشه داره صدات می کنه. مفهوم را که فهمید مسئولیت اعلان رفتن به دستشویی را به زنگ واگذار کنید و خودتان این کار را نکنید.

این را بدانید که بچه ها در کنترل ادرار و مدفوع خییییلی با هم فرق دارند و هر چه سن او بالاتر برود با بزرگتر شدن مثانه کنترل بهتری پیدا می کند.  پروسه این آموزش برای بعضی به یکی دوماه ختم می شود اما بعضی از بچه ها تا یک سال یا حتی بیش تر طول می کشد تا به کنترل کامل برسند.

در دو و نیم سالگی بچه ها اغلب همکاری بهتری می کنند. پس جایزه و زنگ را جدی بگیرید امید این وجود دارد که به زودی به کنترل قابل قبولی دست پیدا کند و اوضاع بهتر شود.

منبع: کانال نوردلم، فرزندم

https://t.me/nooredel

https://eitaa.com/nooredelمطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

تصویر سازی خوب و بد از نماز
ادامه مطلب