رشد کودک (مشاوره)

با سلام سوالم این بود که من یک پسر  یک سال و ده ماهه دارم که خیلی کم حرف میزنه بیشتر در حال بازی کردنه تازه فقط چند تا کلمه مثل ماما یا توتو میگه البته جملات نامفهوم زیادی میگه مخصوصا وقتی خوشحاله ولی نمیدونم چرا شروع به حرف زدن نمیکنه میترسم شاید ضریب هوشی پایینی داشته باشه توصیه شما چیست که بهتر حرف بزنه ؟

پاسخ کارشناس "نوردلم، فرزندم" را بخوانید.
سلام . تکلم بچه ها بیش از هر چیز به ویژگی های ژنتیکی آن ها مربوط است. اغلب بچه ها بعد از 18 ماهگی کلمه و در پایان دو سالگی جملات کوتاه را بیان می کنند. در مقابل کودکانی هستند که تا 36 ماهگی بدون هیچ مشکلی در ضریب هوشی تکلم را به تاخیر می اندازند.

برای او کتاب بخوانید و قصه های ساده بگویید. رابطه خوب با فرزند در رشد متوازن او بسیار کمک می کند. پس با حال خوب و به دور از نگرانی از بودن با او لذت ببرید.

چون فرزند شما کلماتی هر چند محدود بیان می کند نشانه ی  توانایی تکلم او ست. اما اگر این تاخیر تا بعد از دو سالگی ادامه داشت و با گفتاردرمان مشورت کنید.

منبع: کانال نوردلم، فرزندم

https://t.me/nooredel

https://eitaa.com/nooredelمطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

اثرات تنبیه بدنی
ادامه مطلب