پرحرفی کودکم (مشاوره)

پسر شش ساله من خیلی زیاد حرف می زنه. بیشتر وقت ها حوصله جواب دادن ندارم زود عصبی می شم نمی دونم چی کارش کنم؟ راهنمایی کنید لطفا

پاسخ کارشناس را بخوانید:

سلام به شما
اولا رابطه خوبی با او داشته باشید و مطمئن باشید حال خوب شما در رابطه با او در تمام زندگی او سازنده است. ثانیا زیاد سوال کردن او را زیر سوال نبرید ولی این که هر جایی نباید زیاد صحبت کند را با یک نمایش عمدی  به او نشان دهید.
شما و مادرش به دفعات این نمایش را اجرا کنید تا به او بیاموزید.
مادر شروع کند به صحبت کردن. "همسرم فرصت داری الان صحبت کنیم؟" شما بگویید: "الان نه، صبر کن خستم یک ساعت دیگر."  بعد از یک ساعت شما ایشان را صدا کنید بگویید: :"بیا الان وقت خوبیه حرف بزنیم." همسرتان نیز تعمدا این کار را با شما بکند.
در این صورت دیگر برای کودک سخت نیست اگر به او بگویید الان فرصت صحبت نداریم صبر کن عصر در خانه صحبت می کنیم. و حتما در زمان مقرر او را صدا کنید و به خوبی به حرف هایش گوش کنید.

منبع: کانال نوردلم، فرزندم

https://t.me/nooredel

https://eitaa.com/nooredelمطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

وابستگی افراطی کودک و دوری از جمع
ادامه مطلب