زودرنجی در کودک (مشاوره)

سلام خسته نباشید. اقای دکتر پسر شش ساله دارم خیلی زود رنجه. اگه با چند تا از دوستاش بازی میکنه مثلا بهش میگن تو باید آخری باشی یا کوچیکی خیلی بهش بر می خوره. سریع گریه می کنه.  هر چی می گم اصلا نمی فهمه باز گریه میکنه...

پاسخ کارشناس را بخوانید:
سلام به شما
هوش اجتماعی چیزی است که اجتماع به فرد می آموزد. در رابطه با روابط با دوستان در این سنین حضور بیشتر در جمع و تجربه قهر و آشتی ها، کشمکش ها و تعارض ها رفتار صحیح تر را به کودک می آموزد. بگذارید تا به دفعات اشتباه کند. شما کمتر دخالت کنید از او دفاع مستقیم نکنید نگویید:" بیاید با پسر من بازی کنید." ولی احساس کودک را درک کنید به او بگویید: "حق داری،  آدم خیلی ناراحت میشه   وقتی بچه ها اینجوری می کنند. تو از فلانی کوچکترین ولی از بهمانی بزرگتری." او حق دارد گریه کند. به پسرتان نگویید پسر که گریه نمی کند. بسیاری از مردها با همین یک جمله می آموزند که تمام هیجاناتشان از جمله غم را فقط با خشم بروز دهند.

به او کارهایی بسپارید که احساس قدرت کند. اگر از درون احساس قوی بودن کند، کمتر از حرف اطرافیان به هم میریزد. احساس قدرت از عزت نفس بالا و عزت نفس بالا از انجام بعضی ها کارها به طور کامل و درست و بعد از آن گرفتن تایید و احساس ارزشمندی درونی کودک ناشی می می شود.  پس لطفا مسئولیت هایی مردانه و در توان او به کودک بسپارید. مثل خرید از مغازه نزدیک منزل، یک نجاری کوچک، یک میخ زدن در دیوار با همراهی شما،  شستن ظرف، آب دادن به گل ها و...

او را با رنج های طبیعی عالم روبرو کنید. مثلا یک روز به تفریح بروید و غذا و کیف پول خود را در منزل جا بگذارید. فقط یک نان بخرید و آن روز را با آن سر کنید.

منبع: کانال نوردلم، فرزندم

https://t.me/nooredel

https://eitaa.com/nooredelمطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

دعا برای کثرت فرزندان در کلام امام سجاد علیه السلام
ادامه مطلب