دوستی کودک (مشاوره)

دختر ۶ ساله من امسال به پیش دبستانی ۲ رفته . دوستانی که سال گذشته در پیش یک داشته اکثرا در یه کلاس دیگه هستن . اون از اول سال دلش می خواست پیش اونا باشه، ما جدی نگرفتیم و متاسفانه اون خیلی رنجید و مدتی بعد اثار غم در رفتارش مشهود شد با پیشنهاد مشاور از مدرسه خواستیم که کلاسشو عوض کنن اما متاسفانه قبول نکردن . من خیلی تلاش میکنم با پر کردن وقتش تو خونه کمک کنم با این موضوع کنار بیاد اما باز هم تو هر فرصتی از رفتن به کلاس دوستاش به عنوان یه ارزوی بزرگ یاد می کنه و البته با غصه و گریه . بگین چیکار می تونم بکنم ؟

پاسخ کارشناس را بخوانید:
سلام به شما
حالا که امکان تغییر کلاس وجود ندارد از فرصت موجود برای رشد کودک خود استفاده کنید. غم ها از بهترین فرصت ها برای رشد انسانی اند.
با او همدلی کنید.با آب و تاب غم او را شرح دهید مانند یک آینه وضعیت موجود را توصیف کنید. « خیلی ناراحت کننده است که آدم پیش دوستای قبلیش نباشه و ...» از دامن زدن به غم بیشتر در کودک نترسید حداقل حسن این کار این است که کودک می فهمد اگر در این رابطه مشکلی دارم ولی مادری دارم که مرا درک می کند.
بدون اطلاع کودک با مربی و مدیر پیش دبستانی صحبت کنید تا کودک شما را در کارهای گروهی جدید با همکلاسی های تازه قرار دهد، مثل ساختن کاردستی. یکی از وظایف مربیان این است تا به کودک کمک کنند که دوستان تازه ای پیدا کند.و مهارت دوست یابی را به او بیاموزند. البته این کار را باید به نحوی عزت مندانه انجام دهند نه این که بگویند فلانی با این دانش آموز دوست بشو بلکه فعالیت های اشتراکی راه بیندازند. و مهارت های ارتباط بین دوستان را به همه آن ها بیاموزند.

منبع: کانال نوردلم، فرزندم

https://t.me/nooredel

https://eitaa.com/nooredelمطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

نشنیدم، چی گفتی؟ (بددهنی کودکان و راه های درمان آن)(قسمت اول)
ادامه مطلب