مشاوره فاصله سنی بین فرزندان2

سلام وقتتون به خیر من دخترم ۲ سال و ۱۰ ماهشه وخیلی هم پر جنب و جوشه اطرافیان من رو به آوردن فرزند دوم تشویق میکنن ولی خودم و شوهرم مخالف شدید هستیم به نظر شما اگه ما دو سال دیگه به این معقوله فکر کنیم اشکالی داره تا دخترمون هم عاقل تر بشه ؟

پاسخ کارشناس را بخوانید.

سلام مانعی ندارد که صبر کنید ولی توصیه نمی کنم.
وقتی فاصله سنی دو فرزند زیاد باشد مشکلات نگهداری آن ها بیشتر می شود چراکه وقت زیادی از والدین به بازی کردن با فرزند می گذرد در حالی که با وجود خواهر و برادر با فاصله سنی کم کودکان بیشتر وقت خود را با هم می گذرانند. و بسیاری از مهارت ها را در تعامل با هم می اموزند در نتیجه مشکلات تغذیه و خواب نیز کاهش میابد. البته تمام این ها نیازمند تدبیر والدین و ایجاد روابط صحیح بین بچه ها نیز هست.
در ثانی تا وقتی که فقط یک فرزند دارید باید با مشکلات تک فرزندی و آثار نه چندان مطلوب آن بر فرزند اول خود دست و پنجه نرم کنید. کودکان، در خانواده های تک فرزند رابطه مساوی با کودکان دیگر را کمتر تجربه می کنند و آسیب هایی می بینند. اما اگر شرایط به گونه ای باشد که چاره ای جز تک فرزندی نباشد والدین می توانند راهکارهایی برای کم کردن آسیب تک فرزندی پیش بگیرند.

منبع: کانال نوردلم، فرزندم

https://t.me/nooredel

https://eitaa.com/nooredelمطالب مرتبط

ارتباط با ما
عضویت در خبرنامه
logo-samandehi

نقل مطالب این سایت فقط با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت و برای مقاصد غیر تجاری بلامانع است

نوردیده nooredideh.com

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و مشاور جهت تشخیص و درمان دانست.

مدیریت و محتوای سایت مستقل از کانال نوردیده می باشد لذا پیرامون محتوا و تبلیغات کانال نوردیده هیچ گونه مسئولیتی برعهده سایت نوردیده نمی باشد.

حتما بخوانید!!

پس انداز کردن کودکان
ادامه مطلب